Pátek, 1 července, 2022
novinky

Jak vybrat klimatizaci do bytu

- Reklama -bydlení

Klimatizace v bytě je způsob, jak vyřešit problém vnitřního vytápění v letních vedrech. Díky klimatizaci do bytu rychle a efektivně ochladíte místnost. Až donedávna byly klimatizace instalovány v restauracích, kancelářských budovách a obchodech. Dnes je situace jiná a klimatizace bytů je stále populárnější. Přečtěte si našeho průvodce a zjistěte, jak vybrat klimatizaci pro bydlení.

Jaký typ klimatizace si vybrat?

Na trhu najdete tyto typy: přenosná klimatizace (monoblok, kompaktní), split klimatizace, multisplitové klimatizace.

Mobilní klimatizace

Nejjednodušším a nejpraktičtějším řešením je mobilní klimatizace do bytu. Jak název napovídá, zařízení lze přesouvat z místa na místo a používat k chlazení vzduchu v jakékoli místnosti. Je však třeba zdůraznit, že přenosná klimatizace je hlasitější a méně účinná ve srovnání s jinými typy zařízení. Mobilní klimatizace navíc vyžaduje připojení harmonikového potrubí (průměr 12-15 cm), které odvádí teplý vzduch ven. Nejčastěji je potrubí vedeno ven z budovy otevřeným oknem. Na trhu jsou k dispozici speciální těsnění, která zabraňují proudění teplého vzduchu do interiéru. Mobilní klimatizace dosahují výkonu v rozmezí 2–4 kW.

Klasická stacionární klimatizace

Dělenáklimatizace se skládá z venkovní jednotky, která je instalována mimo budovu, a vnitřní jednotky, která je instalována uvnitř. Jednotky jsou propojeny řídicím systémem a freonovým kabelem, který umožňuje přepravu chladiva a jeho kondenzátu. Interní jsou k dispozici v několika verzích: stěna, strop, kazeta, kanál a stojan. Tento typ klimatizace pro byt je ziskový, když budeme v létě chladit místnost. Díky umístění hlučných kompresorů a ventilátorů mimo budovu (ve venkovní jednotce) není v místnosti slyšet žádný hluk související s jejich provozem. Při nákupu dělené klimatizace se postarejme o klid našich sousedů výběrem nejtiššího možného zařízení.

Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

Vytvořte si romantické zákoutí na své zahradě: Skvělé místo pro relax

Nemáte se kam uchýlit se svou knížkou? Chybí vám na zahradě místo, kde byste...

Jak postupovat, když se neshodují hranice pozemku se stávající výměrou pozemku

Výměra parcely je vyjádření obsahu plochy, která je stanovena na základě geometrického určení pozemku....

Jak vlastně vznikla židle?

Židle není žádná novinka, vlastně nás provází už od dob faraonů. Jak se židle...

Umělý stromek 180cm – ideální volba do bytů

Bydlíte v bytě a hledáte ideální vánoční stromeček pro vás, který vám nezabere příliš...