Pondělí, 24 ledna, 2022
novinky

Jaký nábytek volit do chodby

- Reklama -bydlení

Vybrat vybavení do chodby, haly či předsíně bývá poměrně náročné, protože právě tyto prostory vítají doma nejen vás, ale i vaše hosty. Právě chodba tak utváří první dojem o vašem domově. Na co byste na chodbě neměli zapomenout?

Dostatek úložného prostoru je základem

Chodba vždy sloužila jako vstupní prostor, kde si hosté mohli odložit svršky a obuv. Je proto důležité, aby byl na chodbě dostatek úložného prostoru. Neměl by tak chybět pořádný botník, šatní skříň a věšák nebo věšákový systém.

Samozřejmě, že každý má jinak velkou chodbu a musí se tak přizpůsobovat jejím rozměrům. Dnes však najdete řadu vybavení, které zajistí maximální funkčnost vaší chodby, a to v souladu s aktuálními módními trendy. Chodba se tak může stát chloubou vaší domácnosti.

Potřebě prakticky uspořádané chodby pak rozumí i na iodesign.cz, kde najdete přehledně rozdělené všechny produkty, které byste mohli do chodby potřebovat.

Bez botníku to nepůjde

Nejen na výše uvedeném webu si můžete vybírat z nepřeberné škály botníků. Při jeho výběru byste si měli promyslet několik základních parametrů.

Tím prvním je samozřejmě kapacita, protože botník by měl poskytnout prostor pro ukládku obuvi každému členu domácnosti, a to minimálně na jeden pár. Z tohoto důvodu jsou stále oblíbenější velké skříňové botníky s nespočtem polic.

Na druhou stranu ne každý má na chodbě tolik prostoru a musí tak volit menší modely botníků. Praktickou volbou v tomto případě může být výklopný botník, který je úzký a vysoký. Velkou nevýhodou však může být problém s uložením vysoké obuvi, případně obuvi větších čísel.

Nejoblíbenější jsou dnes botníky, které mají i funkci lavice. Do police si odložíte pár obuvi, který nosíte nejčastěji a k obouvání se můžete pohodlně usadit.

Věšáková stěna nebo šatní skříň?

Na uložení bund či kabátů jsou nejpraktičtější volbou šatní skříně. Většina lidí, ale ocení spíše věšáky, protože mají bundu hned po ruce a během krátké chvíle mohou vyrazit. Navíc věšáky nejsou tak prostorově náročné jako šatní skříně. Ideální volbou může být i věšáková stěna, která disponuje několika věšáky, zrcadlem, odkládací policí a často i botníkem. Jedná se tak o velmi praktické řešení.

Pozor na vhodnou barvu!

Při výběru jakéhokoli nábytku byste měli pamatovat na to, že některé barvy jsou sice praktické, ale opticky prostor zkreslují. Pokud máte menší chodbu bez oken, je vhodné volit spíše světlé barvy, protože prostor bude působit opticky větší a bude více prosvětlený.

V případě světlých chodeb, které nabízejí dostatek prostoru, pak můžete volit i tmavé odstíny, ale pamatujte, že na chodbách se dost práší a na černé je vidět každé smítko.

Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

Líbí se vám betonové ploty? Jsou výhodné a mají řadu předností

Když se vybírá ideální plot pro pozemek, většině lidí nejlépe pomůže inspirace. Je hezké...

Praha nabídne bezkonkurenční pracovní podmínky i benefity

Spousta mladých lidí se v posledních letech rozhoduje, že odchází ze svých menších regionů a...

Víte, kde hledat kvalitní úklidové služby v Praze?

Běžné domácnosti, velké společnosti, ale i třeba města nebo majitelé velkých bytových domů a...

Jaký nábytek volit do chodby

Vybrat vybavení do chodby, haly či předsíně bývá poměrně náročné, protože právě tyto prostory...