Sobota, 3 prosince, 2022
novinky

Nejnovější trendy v podlahách

- Reklama -bydlení

Mít útulné bydlení ve kterém se cítíte dobře, nebo reprezentativní prostor k podnikání je dnes důležité. Pojďme se podívat, jaké nejnovější trendy vládnou v podlahách, vezmeme to, jak se říká, pěkně od podlahy.

Mít kvalitní a pěknou podlahu je základ

Když je k tomu podlaha ještě přírodní, je to velké plus. Pokud se chystáte renovovat podlahu, nebo se vám již ta vaše okoukala, poradíme, z jakých druhů podlah si můžete vybrat, které podlahy se hodí do různých interiérů a pokud kladete důraz na přírodní věci, můžete si vybrat ekologickou podlahu. Každým rokem se vkus, preference a požadavky lidí mění. Jejich výběr a požadavky ovlivňují trendy, které udávají směr. To, co se líbilo mít pod nohama před 10 lety, již dnes neplatí. Velký důraz je kladen na ekologii a udržitelný svět. V oboru, ruku v ruce jde i technologie, tak není problém v dnešní době vymyslet, navrhnout a vyrobit kvalitní a eko podlahu i když stále vede vinylové zpracování.

Žádané trendy vinylové podlahy

Vinylová podlaha se dříve označovala jako PVC podlaha. V podstatě jde o totožný produkt, jen si výrobci pohráli se slovíčky a místo stočení PVC podlahy do role je balí do dílců o různých rozměrech. Vinyl se používá již řadu let, jen s postupem času a lepšími technologiemi dnes vinyl vypadá tzv. více sexy a v řadě případů není rozpoznatelný od přírodních materiálů. Podlaha z vinylu věrně kopíruje dřevo, přírodní kámen, korek nebo textil. Krásným příkladem podlahy imitující dřevo je podlaha Fatra Imperio, která vylepšené vlastnosti. Moderní vinylové podlahy vynikají barevností, strukturou a svým dekorem. Nejen na pohled vypadají krásně, ale i na dotyk jsou příjemné. Můžete si vybrat s plovoucích vinylových podlah nebo měkčených lepených, oboje se hodí do všech interiérů. Z desítek barevných variant a materiálů do kterékoli místnosti. Velmi žádaná je heterogenní podlaha Fatra Thermofix, která patří mezi nejkvalitnější podlahy na světě.

Dřevěné a korkové podlahy jsou stále trendy

Dřevo patří mezi nejoblíbenější materiál od pradávna, proto není divu, že spousta lidí sáhne po podlaze ze dřeva. Podlahy jsou dvouvrstvé, třívrstvé nebo z masivního dřeva. Podlahy ze dřeva vynikají vysokou odolností, jsou tvarově stálé a jejich údržba je velmi snadná. Z dalších skvělých vlastností je fakt, že tyto podlahy můžete opakovaně brousit, lakovat nebo napouštět olejem, pro jejich ochranu. Dřevěné podlahy se hodí i do koupelen, právě díky vysoké olejové vrstvě a povrchové úpravě. Z dalších možností v přírodním duchu jsou korkové plovoucí podlahy, které se hodí do dětských pokojů díky své antistatičnosti, která nepřitahuje prach, což je největší alergen u dětí a také svému chemickému složení. Korková podlaha je pružná, tedy šetří klouby a má tepelnou akumulační schopnost, kterou oceníte právě v dětském pokoji.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli podlahu, doporučujeme vám vyzkoušet podlahového návrháře interiérů a prokonzultovat výběr se specialistou.

Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

Bleskový úklid i hodinové řádění musí být vždy pohodlné!

Někdy je zkrátka přímo úlevou zjistit, že některé věci můžete vyřešit hned bez zdlouhavého...

Hledáte náměty na dárky? Nechte si poradit a potěšte seniory i náctiletou mládež

Protože se blíží Vánoce, většina z nás už začala nakupovat vánoční dárky. Nic se ale...

Proč okna pravidelně udržovat?

Pro mnohé z nás je samozřejmostí, že okna dvakrát až třikrát do roka umyjeme,...

Komíny na celý život

Oheň se do domácností dostal již před dávnými časy. Poprvé jej lidé přinesli, aby...