Pondělí, 24 ledna, 2022
novinky

Proč chtít fotovoltaickou elektrárnu?

- Reklama -bydlení

To, že si fotovoltaickou elektrárnu na střechu svého domu instaluje soused, to není zrovna ten nejlepší důvod, proč elektrárnu vlastně chtít. Výroba vlastní solární energie bez závislosti na dodavatelích energií, to je už lepší důvod, nemyslíte? A přesně takových důvodů přinášíme ještě několik!

Výpomoc, která sníží náklady rodinného domu

Mnoho lidí si v okamžiku, kdy pořizuje panely na střechu svého domu, říká, že se fotovoltaika postará o veškerou energii, kterou potřebují. Že zkrátka způsobí, že domácnost bude naprosto soběstačná a závislost na dodavatelích energií zcela odpadne. Jenže pravda je někde jinde.

Fotovoltaická elektrárna je spíše pomyslnou výpomocí, která snižuje energetickou náročnost rodinného domu. Nemá a bohužel ani nemůže být často plnohodnotným zdrojem energie, na čemž se velkou měrou podílí poloha Česka. V době, kdy je energie nejvíce zapotřebí (čili v období zimy a topné sezony), sluníčko nesvítí tak moc, aby množství elektřiny potřebné na vytápění nebo svícení pokrylo. Na druhou stranu může opravdu pomoct alespoň snížit náklady spojené s energiemi, což se nyní v době energetické krize více než hodí.

Vyrobená energie pouze na vlastní potřebu

I když fotovoltaická elektrárna vyrábí energii ze slunce čili se nejedná o nic, co by planetě škodilo, přesto je dobré vědět, že to, co se vyrobí, se také spotřebuje. Jinými slovy při používání fotovoltaiky se ani tady neplýtvá a zejména pak v letních měsících získaná energie naprosto odpovídá spotřebě elektrické energie domu.

Během zimy je energie třeba trochu víc, což vede spíše k využívání zdrojů dodavatelů energií, nikoliv k plýtvání vyrobené solární elektřiny.

Ani moc malá, ani moc velká

Do vínku fotovoltaickým elektrárnám hraje také to, že si můžete vybrat velikost. Její konečné řešení, respektive konečný vzhled je ryze variabilní záležitostí, která odpovídá požadavkům každého jednoho majitele.

Tepelné čerpadlo v kombinaci?

Listopad a prosinec 2021 ukázal, jak vysoké dokážou být ceny energií. Tepelné čerpadlo je nyní dalším častým řešením, jak ušetřit náklady za elektrickou energii. Kdo vytápí elektřinou, například vodou do podlahy, tak je tepelné čerpadlo vhodným řešením. Solární energie z fotovoltaiky tak bude využita hlavně na spotřebu domácnosti a ohřev vody. Tepelné čerpadlo se postará o minimální spotřebu na vytápění.

Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

Líbí se vám betonové ploty? Jsou výhodné a mají řadu předností

Když se vybírá ideální plot pro pozemek, většině lidí nejlépe pomůže inspirace. Je hezké...

Praha nabídne bezkonkurenční pracovní podmínky i benefity

Spousta mladých lidí se v posledních letech rozhoduje, že odchází ze svých menších regionů a...

Víte, kde hledat kvalitní úklidové služby v Praze?

Běžné domácnosti, velké společnosti, ale i třeba města nebo majitelé velkých bytových domů a...

Jaký nábytek volit do chodby

Vybrat vybavení do chodby, haly či předsíně bývá poměrně náročné, protože právě tyto prostory...