Úterý, 21 března, 2023
novinky

Proč okna pravidelně udržovat?

- Reklama -bydlení

Pro mnohé z nás je samozřejmostí, že okna dvakrát až třikrát do roka umyjeme, abychom je měli čistá a hezky jsme přes ně viděli. Málokdo si však uvědomí, že seřízení oken je taktéž velice důležité. Takže sledovat okenní kování se může vyplatit. Napomáhá nejen v pohodlném a jednoduchém otevírání oken, ale také díky němu můžeme ušetřit peníze za vytápění, což se v dnešní době velmi hodí. Jak poznat, že je potřeba vyměnit těsnění do oken či je nechat seřídit?

Celoobvodové kování – oč jde?

Jedná se o celoobvodové kování, které je součástí každého plastového okna. To umožňuje otevřít okno v několika polohách. Mimo toho, že okno pomocí kliky otevřete a zavřete, jej můžete dát do polohy ventilace či mikroventilace. Tento mechanismus je běžný, taktéž praktický a bezpečný, ale aby fungoval dlouhé roky, je potřeba hlídat okenní těsnění, ale také poskytovat oknu údržbu a nechávat jej seřídit.

A pokud okna nejsou v pořádku, budou potřebovat neprodlený servis. V případě, že okna lze těžko otevřít či zavřít, či jakékoli jiné ovládání je náročné, přivolejte si technika. Pokud pocházíte z Prahy a jejího okolí, správaoken.cz vám zajistí seřízení oken, nové těsnění a další práce za rozumné ceny.

Dalším problémem je špatné těsnění. Okno profukuje, a to i při úplném zavření okna. Tepelné ztráty jsou následně vysoké, což se projeví na ročním vyúčtování za topení. Ztráty mohou činit až 25%, takže profukující okna se mohou pěkně prodražit. Abyste zjistili, zda je potřeba koupit nové těsnění, dejte list papíru nebo hořící svíčku k oknu a sledujte jejich chování. Dále také můžete list papíru zavřít v okně a pokud půjde jednoduše vytáhnout, je třeba se zaměřit na nové těsnění.

Proč okna seřídit?

K uvolnění oken přispívá mnoho aspektů. Jedním z nich je hmotnost okenního skla, sluneční záření ovlivňující past a tak dále. Pokud k tomuto kroku dojde, je potřeba okno seřídit. Tak bude na všech místech doléhat a půjde vám lépe ovládat. Zlepší se izolační vlastnosti a teplo se vám bude držet doma, nebude unikat ven. Samozřejmostí jsou i žaluzie do oken, které taktéž chrání teplo před únikem.   

Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

Sedí vaši potomci před obrazovkami častěji, než chcete?

Hodiny na mobilu, počítači, playstationu. Situace, se kterou se dnes setkává snad každý rodič....

Nábytek do pokoje menších i větších dětí

Pokud máte malé děti, které jsou tak akorát zralé na přesun do svého vlastního...

Už jste připraveni na letní sezonu a máte koupený bazén? Nebo dokonce vířivku?

Čas nezadržitelně letí a za pár dnů tu máme již březen. Měsíc, kdy přichází...

Proměňte svůj domov bez velkých investic

V dnešní době, kdy životní náklady rostou, je stále obtížnější najít způsoby, jak vylepšit...