Sobota, 3 prosince, 2022
novinky

Vytápění pomocí LPG? Nadmíru pohodlné a ekologické!

- Reklama -bydlení

Pohodlí, o kterém se mnohým vlastníkům domů na venkově nebo v horách ani nezdá. Stačí jednoduše otočit knoflíkem a za několik málo minut se rozhostí v místnosti příjemné teplo. Žádné řezání a sekání dřeva od března do října, aby se mohlo v době chladných měsíců topit. Bez nutnosti skládat uhlí nebo brikety, a dokonce i bez povinnosti neustále objednávat pelety či jiné topivo, topný systém na LPG ze zásobníků přináší nebývalý komfort, k tomu se jedná o maximálně čisté a ekologické vytápění. Jaké jsou jiné důvody pro plynové vytápění?

Pro rodinné domy mimo dosah rozvodů

Jaký druh vytápění zvolit v domech, které jsou mimo dosah rozvodů zemního plynu? Topit dřevem, uhlím, elektřinou? Dřevo s sebou nese nutnost celoroční přípravy na zimu a potřebu velkých skladovacích prostor, od uhlí se ustupuje vzhledem k ekologické zátěži a elektřina je v současné době ekonomicky zcela nevýhodná. Jistotou pak je propanové vytápění ze zásobníku plynu, který je vždy ve vlastnictví společnosti Primagas. Výhodou je, že firma zajišťuje celkovou údržbu, revize i tlakové zkoušky, napomůže s instalací a technickým servisem.

Vytápění během tří měsíců

Plynové vytápění rodinného domu je nadmíru komfortní, na propan lze nadto přejít velmi rychle. Zařízení všeho potřebného včetně zprovoznění propanového systému netrvá déle než tři měsíce a není potřeba ani stavebního povolení. Pro rodinné domy postačují nadzemní nádrže o objemu 1,2 nebo 2,1 tuny. Pro větší objekty, zemědělská stavení, farmy nebo průmyslové haly se pak volí podzemní zásobníky s kapacitou 8 nebo 11 tun. Doplňování plynu je vhodné v letních měsících, kdy jsou ceny nižší, při běžné spotřebě navíc stačí jednou ročně.

Bez uhlíkové stopy

Neméně podstatným důvodem, proč volit tento typ vytápění, je též ekologie. Používání propanu nezanechává takřka žádnou uhlíkovou stopu, oproti jiným soustavám je maximálně čisté i bezpečné. Současně je možná instalace do jakéhokoli typu obydlí včetně mobilheimů, které je možné vytápět pomocí menší plynové láhve o objemu 10 nebo 33 kilogramů. Na chatách naleznou využití i 10kilogramové kompozitní láhve na topení i vaření.

Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

Bleskový úklid i hodinové řádění musí být vždy pohodlné!

Někdy je zkrátka přímo úlevou zjistit, že některé věci můžete vyřešit hned bez zdlouhavého...

Hledáte náměty na dárky? Nechte si poradit a potěšte seniory i náctiletou mládež

Protože se blíží Vánoce, většina z nás už začala nakupovat vánoční dárky. Nic se ale...

Proč okna pravidelně udržovat?

Pro mnohé z nás je samozřejmostí, že okna dvakrát až třikrát do roka umyjeme,...

Komíny na celý život

Oheň se do domácností dostal již před dávnými časy. Poprvé jej lidé přinesli, aby...