Sobota, 28 ledna, 2023
novinky

4 kroky k úspoře energií

- Reklama -bydlení

Děsí vás stoupající ceny za energie a hledáte efektivní způsob, jak ušetřit? Inspirujte se ověřenými radami a ušetřete velkou část rodinného rozpočtu. Nemusíte mít v domě zimu bez topení ani si nedopřát horkou koupel. Úspora je možná i bez omezování domácí pohody.

1) Vysoké ceny za energie

Zkoušeli jste si někdy udělat rodinný rozpočet a spočítat si, kolik peněz utratíte za energie? V mnoha případech je právě tato částka tou nejvyšší v rozpočtu. V současné době, kdy ceny za energie výrazně stoupají, je na místě najít efektivní řešení. Zajímejte se o alternativní způsoby vytápění, nebojte se investovat do solárních panelů nebo alespoň nízkoenergetického bydlení. Skvělým řešením je také stavba krbu a topení dřevěnými briketami a peletami.

2) Chytré topení

Při topení dřevěnými bukovými briketami se nemusíte bát, že byste to nezvládli, i když s tímto topením nemáte zkušenost. Jedná se o jeden z nejjednodušších způsobů, jak zatopit. Dokonce je to jednodušší a méně fyzicky náročné než topení pomocí dřeva. Místo v krbu zaplňte briketami vždy jen do poloviny. Počítejte s tím, že se objem briket znásobí. Pokud máte v plánu topení pomocí dřevěných pelet, hodí se nejen do krbu, ale také do peletového kotle.

3) Úspora vody

Velkou částku v rozpočtu dělá často také voda. V tomto případě je dobré zjistit, jak se pohybuje cena v daném místě bydliště nejen za vodné, ale také za stočné. Je potřeba počítat s tím, že stočné může být dokonce i vyšší než samotné vodné. Nemusíte se však bát, že byste si kvůli spoření nemohli dopřát relaxaci v horké vaně. Nedávejte si však vanu každý den, ale třeba jen jednou týdně. Ostatní dny se sprchujte. Nenechávejte vodu puštěnou u čištění zubů, při odtékání studené a čekání na teplou. Raději třeba napusťte konvici na květiny nebo třeba kbelík vody na splachování.

4) Úspora elektriky

Důležitou částí rozpočtu je také cena za elektrickou energii. Nebojte se svítit nebo se podívat na svůj oblíbený film, případně si pustit rádio. Vyhněte se však pouštění televize, na kterou se nedíváte nebo jste dokonce v jiné místnosti. Elektrickou energii ušetříte také chytrými spotřebiči, vyšší úsporné třídy. Tato investice se vám opravdu vrátí, a to hlavně u pračky, myčky nebo lednice.

Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

V obývacím pokoji je knihovna ozdobou

I přes pokrok moderních technologií, jako jsou čtečky a audioknihy, jsou klasické papírové knihy...

Přinášejí žáby štěstí?

Ačkoli jsou žáby obecně považovány za šťastné v širokém měřítku, stále existuje mnoho úvah...

Postavte si udírnu svépomocí

Milujete trávit čas venku a vymýšlíte všemožné aktivity, kterými zabavit sebe či své děti?...

Na zahradu patří udírna

Letošní mírná zima, která kromě několika dní připomíná spíše jaro, láká k trávení času...