Pondělí, 24 ledna, 2022
novinky

5 tipů, jak udržovat bambusové ručníky

- Reklama -bydlení

Bambusové luxusní ručníky a luxusní osušky vám vydrží po mnoho let výborně sloužit, pokud se o ně budete správně starat. Víte, jak správně bambusové vlákno udržovat? Podívejte se na našich 5 tipů, se kterými budete mít ručníky vždy perfektní.

Nejprve vyprat

Abyste bambusové vlákno aktivovali, nejprve ručníky nebo župany, které z tohoto materiálu máte, vyperte v oddělené pračce bez dalšího prádla. Teplotu zvolte 40 stupňů Celsia. Po vyprání již budete mít jistotu, že je ručník schopen sloužit svému účelu. Věříme, že i bez tohoto upozornění si nové domácí textilie před použitím vždy perete.

S pracím práškem opatrně

Stejně jako i další materiály, tak také bambusové vlákno rozhodně neuvítá přemíru pracího prášku. Dodržujte vždy dávkování, které je uvedeno na balení pracího prášku. Dvojnásobnou dávkou toho nevyperete více, ale zajistíte, že prášek nebude z výrobku dobře odstraněn. Bambusové ručníky rozhodně nepotřebují větší množství pracího prostředku než jiné prádlo.

Bělení ani vyváření nebrat

Jste zvyklí své ručníky vyvářet a prát je na nejvyšší možnou teplotu? Zde si musíte dát pozor, protože byste mohli vlákna skutečně porušit a svůj výrobek tak nenávratně poškodit. Stejně jako vysoké teploty, ani bělení bambusový ručník rozhodně nepotřebuje. Přírodní vlákno má svá specifika. Dbejte o to, aby nebyly ručníky běleny nebo vyvařovány.

Aviváž snižuje savost

Víte o tom, že bambusové vlákno rozhodně nepotřebuje aviváž? Přirozeně měkké a příjemné vlákno byste navíc v aviváži prát neměli. Výrazným způsobem totiž snižujete savost ručníku. Jak je to možné? Jednoduše proto, že aviváž vytvoří na materiálu jemný filtr, který savost snižuje.

Sušička s nízkou teplotou

Sušit bambusové ručníky v sušičce je samozřejmě možné, jen byste měli vždy dbát na co nejnižší možnou teplotu. Vždy mějte na paměti, že máte doma přírodní vlákno, o které je třeba se správně starat.

Vaše bambusové ručníky, osušky a župany vydrží po dlouhá léta krásné, když se o ně budete správně starat.

Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

Líbí se vám betonové ploty? Jsou výhodné a mají řadu předností

Když se vybírá ideální plot pro pozemek, většině lidí nejlépe pomůže inspirace. Je hezké...

Praha nabídne bezkonkurenční pracovní podmínky i benefity

Spousta mladých lidí se v posledních letech rozhoduje, že odchází ze svých menších regionů a...

Víte, kde hledat kvalitní úklidové služby v Praze?

Běžné domácnosti, velké společnosti, ale i třeba města nebo majitelé velkých bytových domů a...

Jaký nábytek volit do chodby

Vybrat vybavení do chodby, haly či předsíně bývá poměrně náročné, protože právě tyto prostory...