Pondělí, 24 ledna, 2022
novinky

Barvy, styly a dekorace: Znáte vánoční trendy roku 2020? Inspirujte se výzdobou z vánočních festivalů.

- Reklama -bydlení

Vánoční výzdobou se většina z nás začne zabývat až počátkem adventu. Designéři se však nad tím, jak bude vypadat naše sváteční obývací pokoj, zamýšlejí podstatně dříve.

Platí, že trendy se tvoří zhruba dva roky předem a na festivalech se objevují rok před platnou sezónou. Jinak tomu není ani v případě vánočních dekorací, které se objevují na největším evropském vánočním veletrhu Christmasworld.

Ten se tradičně koná ve Frankfurtu nad Mohanem počátkem roku. Už koncem tohoto ledna se tedy vyprofilovaly nejvýrazněji styly, které se letos ucházejí o místo ve vaší domácnosti.

Zda se rozhodnete pro svou tradiční a léty ověřenou klasiku nebo dáte šanci novinkám, je pochopitelně na vás. Pokud však chcete vyzkoušet nové trendy, můžete se inspirovat právě těmi, které nabídl Christmasworld.

Luxus minulosti – Vánoce ze starých časů

Tento styl připomíná staré italské paláce. Dominuje v něm broušené sklo a křišťál, syté barvy a dekorace, které evokují historii.

Pokud vás styl oslovil, můžete směle kombinovat luxusní a syté barvy jako je zlatá, purpurová, tmavá zelená či akvamarínová.

Z materiálů zas trend nejlépe naplní sklo, perly, mramor, luxusní krajky nebo „ekonomické“ napodobeniny těchto materiálů. Pokud budete chtít dát těžké dekoraci trochu vzdušnosti, nebojte se využít květiny, peří či exotické listy.

Hravost a rozmanitost se jako koncept objevuje již několik let. Jemně, radostně a mírumilovně působící trend je často doplňován designérskými kousky a dekoracemi, které evokují popkulturu.

Dominantní tóny jsou růžové, citrónové, vanilkovo oranžové a azurově modré. Mezi nové motivy tohoto trendu patří ptačí vzory, jemné pírka, něžné květinové dekorace či motivy motýlů.

Materiály nemusí být honosné a luxusní jako v předchozím stylu. Kromě jemného skla a plastu můžete využít i drobné perličky či korálky, fólii, drobné zrcátka a flitry.

Zatímco v ostatních letech se jednoduchost vánočních dekoraci spojovala především se skandinávskými prvky, nejbližší rok se minimalismus ponese v duchu Japonska a jeho estetiky.

Na první pohled strohé a mužské, ve skutečnosti však velmi harmonické a klidné dekorace barevně sjednotíte přírodními a zemitými barvami jako bílá, šedá, bordó a černá.

Používejte sklo, kámen i dřevo, jemné a úsporné textilie, kvalitní přírodní papír a jak výzdobu se nebojte použít jednoduchou ikebanu.

Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

Líbí se vám betonové ploty? Jsou výhodné a mají řadu předností

Když se vybírá ideální plot pro pozemek, většině lidí nejlépe pomůže inspirace. Je hezké...

Praha nabídne bezkonkurenční pracovní podmínky i benefity

Spousta mladých lidí se v posledních letech rozhoduje, že odchází ze svých menších regionů a...

Víte, kde hledat kvalitní úklidové služby v Praze?

Běžné domácnosti, velké společnosti, ale i třeba města nebo majitelé velkých bytových domů a...

Jaký nábytek volit do chodby

Vybrat vybavení do chodby, haly či předsíně bývá poměrně náročné, protože právě tyto prostory...