Pondělí, 24 ledna, 2022
novinky

Zapomeňte na bonsaje a minimalismus, v módě jsou opět pokoje přeplněné květinami

- Reklama -bydlení

Poznejte interiér ve stylu Jungalow.

Pokojové rostliny prožívají svoji renesanci. Období, ve kterém jejich strohé interiéry vyloučili na okraj zájmu, je dávno pryč a do kurzu se znovu dostávají útulné příbytky plné zeleně.

Nejde přitom už jen o milý doplněk a více designéři povýšili rostliny na svébytný prvek, který je stejně důležitý jako textilie či úložné prostory.

Jednou z nich je americká designérka Justine Blakeney, která definovala efektní, útulný a zároveň exotický styl nazývaný Jungalow.
Staronová městská exotika

Zapomeňte na vzorně naskládané květináče na parapetních deskách oken nebo jejich centralizace v prostoru. Jungalow vyznává zásadu: Čím více a větší, tím lépe.

Jungalow kombinuje interiérovou zeleň s folklorními a etnickými prvky a využívá retro nábytek z padesátých až sedmdesátých let minulého století.

Typické jsou pro něj výrazné barvy, měkké povrchy, různé struktury textilií a celkový pocit hravosti a útulnosti. Květiny nemají jen doplňkovou funkci, Blakeney je ráda využívá i jako architektonický prvek.

Co dělat, dokud dorostou?

Chcete-li svůj příbytek osvěžit ve stylu městské džungle, vybírejte si dospělé rostliny dosahující výšku metr a více. Oblibě se těší urostlé fíkusy, palmy i kapradí.

Fíkus je vhodné umisťovat do prázdných rohů místnosti, které se díky rostlině opticky zaokrouhlí a zharmonizují. Pokud umístíte dvě rostliny po stranách dveří nebo oken, místnost dosáhne tropický vzhled.

Exotiku v interiéru lze dosáhnout také prostřednictvím potisků či květinových motivů na tapetách, textiliích a v podobě dekorací.

Ty se v módě drží již několik sezón a zdá se, že oživení interiéru prostřednictvím výstřednějších dekorací nebude na dlouhou dobu krokem vedle.

Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

Líbí se vám betonové ploty? Jsou výhodné a mají řadu předností

Když se vybírá ideální plot pro pozemek, většině lidí nejlépe pomůže inspirace. Je hezké...

Praha nabídne bezkonkurenční pracovní podmínky i benefity

Spousta mladých lidí se v posledních letech rozhoduje, že odchází ze svých menších regionů a...

Víte, kde hledat kvalitní úklidové služby v Praze?

Běžné domácnosti, velké společnosti, ale i třeba města nebo majitelé velkých bytových domů a...

Jaký nábytek volit do chodby

Vybrat vybavení do chodby, haly či předsíně bývá poměrně náročné, protože právě tyto prostory...