Středa, 7 června, 2023
novinky

Jak budou vypadat Vánoce v roce 2020? Poznejte barvy, styly a dekorace. Inspirujte se vánočními festivaly.

- Reklama -bydlení

Zatímco většina z nás se vánoční výzdobou zabývá až v době adventu nebo bezprostředně před Štědrým dnem, trendy se tvoří minimálně dva roky předem.

Svíčky, figurky či koule, které během Vánoc zdobí naše domy, se už v lednu prezentují na evropském vánočním veletrhu Christmasworld.

Ten se koná v německém Frankfurtu nad Mohanem a ovlivňuje nejen prodejců, ale i lidi, kteří se v předvánočním čase rozhodnou pro trochu jiný vánoční stromeček.

Festival každý rok pojmenuje čtyři základní styly se svébytný atmosférou, tvary dekoracemi i barevnými škálami, které následně určují trend vánoční výzdoby. Neexistuje proto jen jedna univerzální barva – každý ze stylů má vlastní barevnou škálu. Nejčastěji se však objevují odstíny růžové.

Letos můžete zvolit dekoraci v něžné a harmonické růžové, uspořádat výstřední vánoční oslavu, zasnít se do tradičních pohádek inspirovaných Anglií, nebo zvolit jednoduchou a zcela přírodní výzdobu.

Atmosféra, kterou má dekorace tohoto jemného stylu nabídnout, je moderní poetika a pohádkovost. Oslava něžnosti volí neobvyklé a amorfní tvary a zajímavou povrchovou úpravu.

Kromě tradičních koulí používá jemné a oblé tvary, rampouchy, tvary podmořského světa a objevují se zde i velmi efektní dvojité stěny.

Materiály evokují kámen, perleť či papír ve své nejelegantnější podobě. Z barev dominují jemné odstíny růžové a fialové, měkká šedá, modravá, zlatá či levandulová.

Tento styl je luxusní, romantický, útulný a zároveň velmi moderní. Hodí se do moderních interiérů a prostorných bytů.

Po dlouhém období jemných a přírodních motivů se o slovo hlásí zábavný a hýřivými styl, plný extravagance, flitrů a ultra lesklých povrchů.

Evokuje osmdesátá léta, je dramatický a velkolepý. Tento styl volí klasické i futuristické tvary a nezalekne se ani hran a ostrých úhlů.

Z materiálů se důraz se klade na flitry, diamanty, tkaninu lamé a lurexové efekty, třpytivé peří a samet. Vánoční oslava se nebojí výrazných barev jako purpurová, fialová, tmavá zelená či bronzová.

Přestože působí excentricky a přímo láká na vánoční večírek, je to styl, který se výborně hodí i do rodinného prostředí.

Vánoce jako za dob královny Viktorie. Zatímco v předchozích letech byly trendem zejména dekorace evokující Skandinávii, v roce 2019 se pozornost obrací na Anglie. Styl plný vtipných detailů přináší pocit radosti, dětství a bezstarostnosti.

Barvy i struktury připomínají sladkosti a jiné dobroty, které budete chtít ochutnat. Skutečné perníčky i bonbony tento trend kombinuje s dekoracemi v barvě broskví i jahod, nugátu, čokolády či kokosu.

Dokonce i skleněné doplňky využívají takovou úpravu, jakoby byly pocukrované nebo měli na sobě polevu.

Vzory jsou nápadité, veselé a roztomilé. Objevují se v nich víly, zvířátka, diamanty i figurky povolání či kresby a vystřihovánky.

Jednodušeji to už nejde. Dekorace tohoto stylu se nepokoušejí napodobovat přírodu, ale jsou z ní přímo vytvořeny.

Jednoduchý, rustikální styl s minimem ozdobnosti vzdává hold základním a jedinečným prvkem. Dřevo, stromy a jejich plody jsou tu v nejpřirozenější podobě bez dalších úprav.

Tento styl je harmonizující, klidný, uctivý a vlídný. Využívá jehličí, eukalyptové listy, trávu, větve, šišky ze stromů, náplavové dřevo, ale i kameny či provázky.

Vyráběné dekorace či svícny nejsou nijak barvené a působí autenticky.

Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

Jaký tvar může mít střecha domu

Jednou z nejdůležitějších otázek, se kterou se musí každý investor potýkat, je výběr tvaru...

Rekonstruujete bydlení? Poradíme s výběrem dveří i oken.

Rozhodli jste se pro výměnu oken a dveří, anebo sháníte úplně nové, abyste za...

Zařízení kosmetického koutku krok po kroku

Většina žen velmi dbá na svůj zevnějšek a pečuje o sebe tak, aby se...

Neduhy nejlevnějších párty stanů

Je až trochu s podivem jak se změnily večery co se týká přípravy jídla...