Pondělí, 24 ledna, 2022
novinky

Koupě nábytku online nebo na prodejně: co je lepší?

- Reklama -bydlení

Dnešní doba nám nabízí netušené možnosti: přes internet si objednáme pizzu, nové šaty, auto i kuchyňský stůl, aniž bychom se museli zvednout z pohovky. Šetříme čas, fyzické síly, a často i naši peněženku.

Online nakupování každopádně nemusí být vždy tím nejlepším řešením. Při výběru nábytku to pak platí dvojnásob.

Displej, nebo reálná zkušenost?

Představte si reálnou situaci, kdy zařizujete nový byt či dům a potřebujete do něj pořídit skříně. Na první pohled vcelku jednoduchá záležitost –⁠ stanovíte si potřebné rozměry, výšku, styl i barvu, začnete hledat po internetu, až najdete firmu s dobrými referencemi. Vyberete si skříň z jejich nabídky, tu vám následně doručí až před dveře, složíte ji, spokojeně se na ni podíváte a začnete ji používat. Anebo to možná bude úplně naopak: ano, skříň vám doručí ve vybraném odstínu i provedení, ale ouha – naživo vypadá úplně jinak, než jak jste si ji představovali, navíc neladí s ostatním nábytkem v pokoji. Co teď? Buď se smíříte s faktem, že nová skříň tak docela nesplňuje vaše požadavky, nebo ji budete složitě a draze vracet, a pak stejně budete muset vybrat jinou.

Je tento výsledek chybou prodejce? Není, dodal vám kvalitní zboží dle objednávky. Vinu ale nehledejte ani na vaší straně. Problém je jako vždy někde uprostřed: každý monitor barvy zkresluje a to, jak bude skříň v prostoru vypadat, jste logicky pouze odhadovali. Problém byl jednoduše v tom, že jste si vybraný produkt nemohli důkladně prohlédnout, osahat a srovnat jej s ostatními.

Dejte na osobní kontakt

Nový nábytek většinou nenakupujeme každý rok. Kvalitní postele, skříně i komody nám často vydrží celá desetiletí, než je čas je vyměnit za modernější model. Tomuto faktu by měla podléhat i pečlivost výběru: nechcete se přece dlouhé roky dívat na něco, co se vám tak úplně nelíbí a každý den vám je připomínán špatný výběr.

Zkombinujte tedy při nákupu nábytku benefity moderních technologií se starým dobrým nákupem v kamenné prodejně. Nemusíte namátkou obrážet všechny prodejny nábytku ve svém okolí, raději si vyhledejte jejich webové stránky, podívejte se, co nabízejí, přečtěte si, co o obchodu a kvalitě prodávaných výrobků říkají ostatní nakupující, předem si ověřte dostupnost vyhlédnutého nábytku a vyrazte se na něj podívat přímo na prodejnu. Moravský výrobce Nábytek Mikulík v tomto kroku exceluje unikátní sítí partnerských prodejen, které najdete po celé České republice.

Na prodejně si pak můžete vybraný nábytek prohlédnout v celé jeho kráse se všemi výhodami i nedostatky. Vyzkoušíte si jeho funkčnost, uděláte si dobrou představu o kvalitě zpracování, abstraktní čísla výšky a šířky se zhmotní do reálných tvarů a navíc si budete moci prohlédnout všechny nabízené dekory a varianty a mít jistotu, že nábytek bude přesně ladit se zbytkem vašeho interiéru.

Nespornou výhodou je pak také fakt, že můžete ihned na místě probrat všechny své dotazy s odborníkem. Ano, ten by vám poradil i online, naživo se ale přece jen můžete doptat na všechno, co vás zajímá. Navíc tak minimalizujete riziko vzniku informačního šumu, nedorozumění nebo zpráv zapadnutých do spamu. A ještě na jednu důležitou věc byste neměli zapomenout: při nákupu online se ochudíte o příjemnou, specifickou vůni prodejen s nábytkem.

Jak je vidět, výběr nábytku je z mnoha důvodů lepší přenechat fyzické návštěvě prodejny. Právě díky husté síti partnerských prodejen tak můžete podpořit nejen místního výrobce nábytku, ale zároveň si do svého domova pořídit stylový, nadčasový kousek, na který se i po letech budete s libostí dívat jako na dobrou volbu.

Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

Líbí se vám betonové ploty? Jsou výhodné a mají řadu předností

Když se vybírá ideální plot pro pozemek, většině lidí nejlépe pomůže inspirace. Je hezké...

Praha nabídne bezkonkurenční pracovní podmínky i benefity

Spousta mladých lidí se v posledních letech rozhoduje, že odchází ze svých menších regionů a...

Víte, kde hledat kvalitní úklidové služby v Praze?

Běžné domácnosti, velké společnosti, ale i třeba města nebo majitelé velkých bytových domů a...

Jaký nábytek volit do chodby

Vybrat vybavení do chodby, haly či předsíně bývá poměrně náročné, protože právě tyto prostory...