Pondělí, 24 ledna, 2022
novinky

Mýty, kterými se necháváte zmást při zařizování bytu. Porušování pravidel občas pomůže.

- Reklama -bydlení

Zařizování bydlení má být zábavou. Interiér by měl odrážet image a duši svého obyvatele a majitele.

Dnešní trendy jsou však mnohem uvolněnější, podobně jako v módě. Je proto čas ujasnit si, která pravidla jsou spíše mýty a nemusí naše kreativní duše trápit.

Mýtus 1: tmavé barvy zmenšují

I když to není zcela nesmysl, není to zároveň celá pravda. K optickému zmenšování prostorů dochází nesprávnou kombinací několika faktorů.

Tmavá barva však dokáže vytvořit v interiéru elegantní, intimní atmosféru a pocit pohodlí. Abyste dosáhli takový efekt, vše, co musíte udělat, je pohrát se s barevnými kombinacemi, osvětlením a dekoracemi.

V manipulaci s tmavými barvami je to o kompromisu nebo jinak řečeno o rovnováze. Aby se interiér stal hlubším, namalujte dvě stěny tmavou a zbytek světlou barvou.

Nejlepší je, pokud se nejtmavší zóna nachází v blízkosti okna nebo světelných zdrojů. Docílíte tím eleganci, ale zároveň zachováte světelnost prostoru.

Další alternativou jsou vzory ve formě tapet, které opětovně zažívají slávu. V tomto směru se prosazuje maximalismus a aplikace oblíbených motivů kamkoli se vám zachce.

Opticky větším se interiér stane is pomocí zrcadel, které elegantním prostorem svědčí a místnost rozzáří.

K podobnému omylu dochází iv případě bílých interiérů. Mají prostor opticky zvětšovat, ale není to vždy ideální řešení. Pokud se rozhodnete pro bílé stěny, zkuste to s mírně tmavším odstínem jako je čistá jasná bílá. Prostor tak nebude působit fádní, chladně a sterilně.

Mýtus 2: se světlými textiliemi je problém

Mnoho trendů dává důraz na světlé odstíny barev i bílou. Na fotografiích vypadá dokonale, v praxi to už může být větší problém, ale i ten se dá vyřešit. Problém totiž není v barvě, ale v typu materiálu a jeho struktuře.

Například je obtížné udržet bílou bavlnu ve výborném stavu. Vyzkoušejte odstíny slonovinové kosti, béžové či šedé a pevnější textilie, jakými jsou například žinylka nebo samet. Z těchto materiálů skvrny zmizí bez problémů.

Mýtus 3: míchání vzorů je tabu

Kombinace pruhů, mřížek a různých textur přináší skvělé výsledky.

Jediné, co musíte udělat, je vybrat odstíny z harmonické skupiny barev, a tak se vyhnout chybám. Nesnažte se násilím o kontrast.


Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

Líbí se vám betonové ploty? Jsou výhodné a mají řadu předností

Když se vybírá ideální plot pro pozemek, většině lidí nejlépe pomůže inspirace. Je hezké...

Praha nabídne bezkonkurenční pracovní podmínky i benefity

Spousta mladých lidí se v posledních letech rozhoduje, že odchází ze svých menších regionů a...

Víte, kde hledat kvalitní úklidové služby v Praze?

Běžné domácnosti, velké společnosti, ale i třeba města nebo majitelé velkých bytových domů a...

Jaký nábytek volit do chodby

Vybrat vybavení do chodby, haly či předsíně bývá poměrně náročné, protože právě tyto prostory...