Pondělí, 24 ledna, 2022
novinky

Odjíždíte na dovolenou? Nenechávejte dům napospas zlodějům!

- Reklama -bydlení

Statistiky hovoří jasně – kriminalita v České republice klesá. Během pandemie ubylo drobných krádeží, mravnostních deliktů a násilných trestných činů. Naopak přibylo vloupání, proti čemuž se města snaží bojovat instalací kamerových systémů. I tak je ale nemožné bedlivě sledovat každý centimetr, a tak nezbývá, než se o zabezpečení domácnosti postarat vlastními silami. Jaká základní opatření zvolit, aby byl majetek adekvátně chráněn před rafinovanými zloději?

Bezpečnostní dveře

Pokud jste doposud neinvestovali do pořízení bezpečnostních dveří, není na co čekat. Právě vstupní dveře totiž představují nejjednodušší způsob, jak se dostat dovnitř bytu či domu – a je jen na vás, jestli zlodějům vstup usnadníte, nebo jim naopak do cesty postavíte pořádnou překážku. Z hlediska úrovně zabezpečení se bezpečnostní dveře klasifikují do šesti tříd – zvolte minimálně třetí.

Mříže

Často přehlíženou slabinou mohou být okna v přízemí domu. Naštěstí je můžete zabezpečit pomocí mříží. A že jsou nevzhledné? To už dávno neplatí. Rozhodně nemusí narušit estetiku domu – stačí se poohlédnout po elegantním provedení, které naopak stavbě na celkovém vzhledu přidají.

Spíše než montáž stěnu však volte zapuštění pomocí speciálních šroubů a hmoždinek – taková instalace je mnohem bezpečnější. A pokud do vašeho obydlí vede vstup i přes garáž, nezapomeňte zabezpečit vrata – velmi praktická a zároveň cenově dostupná je rolovací mříž.

Prevence

Než vyrazíte na cesty, ujistěte se, že jste nenechali otevřená okna. A příliš se o svých plánech nesvěřujte na sociálních sítích – mnohem jistější bude, když se s fotkami pochlubíte až po návratu.

V případě, že jste tak ještě neučinili, si určitě nezapomeňte sjednat majetkové pojištění. Nemusíte kvůli tomu ztrácet čas na pobočce – dnešním standardem je pojistit si majetek online.

Rozumnou volbou je pojištění Bezpečný domov PLUS od ERGO pojišťovny. Produkt byl navržen tak, aby klienty chránil před tzv. podpojištěním – výše pojistného se odvíjí od velikosti podlahové plochy.

Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

Líbí se vám betonové ploty? Jsou výhodné a mají řadu předností

Když se vybírá ideální plot pro pozemek, většině lidí nejlépe pomůže inspirace. Je hezké...

Praha nabídne bezkonkurenční pracovní podmínky i benefity

Spousta mladých lidí se v posledních letech rozhoduje, že odchází ze svých menších regionů a...

Víte, kde hledat kvalitní úklidové služby v Praze?

Běžné domácnosti, velké společnosti, ale i třeba města nebo majitelé velkých bytových domů a...

Jaký nábytek volit do chodby

Vybrat vybavení do chodby, haly či předsíně bývá poměrně náročné, protože právě tyto prostory...