Pondělí, 24 ledna, 2022
novinky

Pevná, nebo posuvná střecha: Kterou si vybrat?

- Reklama -bydlení

Pergoly s posuvnou nebo pevnou střechou? Nevíte, kterou možnost si vybrat? V tomto článku vám přinášíme informace, které vám pomohou se rozhodnout.

Vybrat vhodné zastřešení terasy není tak lehké, jak se na první pohled může zdát. Posuvné zastřešení terasy se zdá být tou nejlepší možností, i pevné zastřešení ale má svoje výhody. V následujících řádcích vám proto shrneme všechna pro a proti jednotlivých řešení, abyste se mohli správně rozhodnout.

Pevné zastřešení

Pevné zastřešení pergoly bývá pro spoustu lidí jednoznačnou volbou. A není se čemu divit. Tento typ zastřešení je totiž nejjednodušší na samotné postavení i údržbu. Jestliže si tedy stavíte pergolu svépomocí, pak v podstatě ani nemáte jinou možnost. Nebo máte, ale budete muset vyvinout spoustu úsilí, abyste pergolu s posuvnou střechou vůbec postavili. Klasická pergola je totiž jako skládačka, která se s trochou snahy a šikovnosti dá postavit i během několika dní.

Pevné zastřešení ovšem nenabízí pouze možnost pergolu snáze postavit. V závislosti na vybraném materiálu také může nabídnout mnohem větší odolnost. A to především během zimních měsíců. Pokud vám na střechu napadá velké množství sněhu, je to pro střechu obrovská zátěž. S dobrou konstrukcí a materiálem ho ale pergola hravě zvládne.

Posuvná střecha

Pergoly s posuvnou střechou vynikají především možností kdykoliv střechu roztáhnout. To se hodí hlavně v létě, kdy pálí sluníčko. To samé platí i během deštivých měsíců. Narozdíl od klasické pevné střechy můžete střechu pergoly s posuvnou střechou rozvinout buďto pomocí tlačítka, nebo manuálně. Záleží jen na vás, co upřednostníte a jakou z možností si vyberete. Ať už ale sáhnete po jakékoliv variantě, kontaktujte společnost Pergotec. Profesionálové s mnohaletými zkušenostmi vám totiž pergoly Praha postaví přesně na míru a v maximální kvalitě. Během několika dnů bude stát na vaší zahradě pergola, na kterou budete moci být po právu pyšní.

Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

Líbí se vám betonové ploty? Jsou výhodné a mají řadu předností

Když se vybírá ideální plot pro pozemek, většině lidí nejlépe pomůže inspirace. Je hezké...

Praha nabídne bezkonkurenční pracovní podmínky i benefity

Spousta mladých lidí se v posledních letech rozhoduje, že odchází ze svých menších regionů a...

Víte, kde hledat kvalitní úklidové služby v Praze?

Běžné domácnosti, velké společnosti, ale i třeba města nebo majitelé velkých bytových domů a...

Jaký nábytek volit do chodby

Vybrat vybavení do chodby, haly či předsíně bývá poměrně náročné, protože právě tyto prostory...