Pondělí, 24 ledna, 2022
novinky

Mirage – mistr na umělecké interiéry

- Reklama -bydlení

Jak vykouzlit originální interiér, nad kterým každý žasne? Vynikající řešení představují keramické dlažby a obklady od přední italské společnosti Mirage. Nádherné imitace mramoru, kamene, dřeva či betonu jsou výsledkem mnohaletého výzkumu a inovací. Špičkové digitální technologie výroby mohou jít takřka až za hranice designových možností. Díky tomu je možné vytvářet keramické imitace, které svou ještě krásnější než pravý kámen, mramor či beton. U každé imitace si můžete vybrat různé barvy, rozměry či povrchy a vytvořit tak jedinečný a osobitý interiér. Váš byt, dům či komerční prostor bude vypadat jako výstava vizuálního umění, bude dokonalým uměleckým dílem! Inspirujte se.

Keramické dlažby a obklady vyrábí Mirage v malebném italském městě Pavullo, odkud je distribuuje do více než 160 zemí po celém světě. Již 45 let firma navrhuje nová, inovativní řešení pro soukromé, veřejné i komerční interiéry a exteriéry. U nás v Česku je nejvýznamnějším dovozcem výrobků Mirage společnost M.B.KERAMIKA.

Naprostá většina keramických obkladů a dlažeb Mirage je rektifikovaná, což znamená, že se dají pokládat jen s minimální spárou 1,5 až 2mm. Interiér prakticky beze spár je ve světě velkým trendem.

Jaké keramické imitace patří k nejoblíbenějším?

Imitace mramoru

Dlažby v imitaci mramoru navodí v interiéru luxusní atmosféru. Mirage je opravdový detailista. Zkoumá různé typy mramorů ve světě, jako například v Itálii, ve Francii, v Brazílii, v Mexiku či na Madagaskaru. Jejich podobu pak přenáší na keramické desky. Ta struktura žil a barvy! To je naprostí dokonalost. O tom, že taková dlažba bude v interiéru skutečným uměleckým dílem, nemůže být sebemenších pochyb. Společnost dokonce přenáší na keramiku podobu mramorů, které se již netěží a jejich přírodní varianta je tak prakticky nesehnatelná. Díky nejmodernějším technologiím výroby jsou keramické imitace nerozeznatelné od svých přírodních předloh.  

Keramická imitace mramoru Wanderlust je vhodná jako obklad i dlažba.

Imitace kamene  

Dlažby v imitaci kamene dodají interiéru elegantní a moderní nádech. Každá dlaždice věrně reprodukuje proměnlivé barvy kamene, je vyjádřením syntézy přírody a času. Keramické imitace kamene působí tak, že už mají svou historii. Svým povrchem, barvami a strukturou žil dokonale interpretují pravý přírodní materiál. Každá deska jako by měla svůj příběh.

Dlažba imitující kámen Silverlake najde uplatnění v interiéru i v exteriéru.

Imitace betonu

Dlažby v imitaci betonu podtrhnou krásu moderního interiéru a dodají mu městský šmrnc. Mirage byl jedním z prvních výrobců, který na trh uvedl imitace betonu nejen v šedé, ale také v bordové, hořčicové, petrolejově modré nebo bordové barvě. Některé dlaždice mají na svém povrchu „kovové“ prolesky. Design keramických imitací betonu je daleko za hranicemi možností běžného betonu! Je to ideální řešení pro vytváření velkolepých a nápaditých efektů.

Dlaždice imitující cementovou stěrku Clay mají neutrální i pestré barvy.

Imitace dřeva

Dlažby v imitaci dřeva budou v interiéru dokonalou směsí tepla a elegance. Při pohledu na tyto dlažby se vám nebude chtít věřit, že to nejsou pravé dřevěné podlahy. Ano, jejich podobnost s dřevem je naprosto detailní i co se týče struktury povrchu. Některé dlažby imitující dřevo jsou více elegantní a vhodné třeba pro městský styl bydlení, jiné působí jako letité dřevo se stopami opotřebení a jejich design vynikne třeba na horské chalupě.

Dlažba imitující dřevo Noon je nerozeznatelná od pravé dřevěné podlahy.

TIP specialistů M.B.KERAMIKY: Chtěli byste do interiéru dlažbu v imitacimramoru, kamene či betonu? U každé kolekce je samozřejmostí několik barev dlažby. Velmi zajímavě vypadají jejich kombinace – jedna barva dlažby na podlaze a druhá na stěně jako obklad. Specialisté firmy vám rádi navrhnou osobité řešení také online a pošlou spoustu inspirace. Kontaktujte je na chatu klidně i ve večerních hodinách a o víkendu.

Dlažba a obklad Lemmy v imitaci betonu má různé barvy, které se dají efektně kombinovat.

Proč si keramické imitace od Mirage získaly velkou popularitu po celém světě?

Tady jsou 3 TOP důvody:

1. Univerzálnost použití. Takřka výrobky Mirage navrhuje jako dlažby. Je to velmi chytrý tah, který má mnoho výhod. Taková dlažba je pak slinutá, mrazuvzdorná a nenasakuje do sebe vodu. Dá se proto použít nejen na podlahu koupelny, kuchyně či obývacího pokoje, ale také třeba na terasu či k bazénu. Samozřejmostí je využití těchto dlažeb na stěně. Jako obklady se dají využít kdekoliv, třeba za čelo postele v ložnici, za skříň v obývacím pokoji nebo do sprchového koutu. Výsledkem bude dokonale sladěný interiér a exteriér.

Dlažba Na.me v imitaci kamene je vhodná do interiéru i exteriéru.

2. Dokonalá podobnost s pravými materiály. Mirage pečlivě zkoumápravé typy mramoru, dřeva či kameneausiluje o to, aby keramické imitace vypadaly dokonce ještě lépe než přírodní materiály. Dociluje toho tak, že na každé dlaždici nechává vyrobit pokud možno co největší počet vzorů, tzv. faceů. Tím je zaručena dokonalá věrohodnost pravého materiálu, protože ani v přírodě prakticky nelze najít dva naprosto stejné kusy dřeva či mramoru. Čím více má dlažba vzorů, tím více připomíná pravý přírodní nebo jiný materiál. A Mirage je v zobrazování faceů na dlažbách opravdovým mistrem!

Obklad a dlažba imitující mramor Cosmopolitan má velký počet faceů.

3. Velké množství rozměrů a povrchů. U každé kolekce keramických imitací od Mirage je naprostou samozřejmostí řada rozměrů. Oblíbené jsou zejména větší formáty, jako například od 60×60 cm, 80×80 cm, 60×120 cm, přes 120×120 cm, 120×240 cm, 120×278 cm, 160×160 cm až po největší dostupný rozměr 160×320 cm. Proč právě větší formáty dlaždic? Protože struktura mramoru, kamene či betonu na nich vynikne naprosto dokonale. K výběru jsou také různé povrchy – lesk, mat, strukturovaný či lapovaný povrch. K řadě dlažeb se dají pořídit i sokly a schodovky. Jakému řešení dáte přednost vy?

Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

Líbí se vám betonové ploty? Jsou výhodné a mají řadu předností

Když se vybírá ideální plot pro pozemek, většině lidí nejlépe pomůže inspirace. Je hezké...

Praha nabídne bezkonkurenční pracovní podmínky i benefity

Spousta mladých lidí se v posledních letech rozhoduje, že odchází ze svých menších regionů a...

Víte, kde hledat kvalitní úklidové služby v Praze?

Běžné domácnosti, velké společnosti, ale i třeba města nebo majitelé velkých bytových domů a...

Jaký nábytek volit do chodby

Vybrat vybavení do chodby, haly či předsíně bývá poměrně náročné, protože právě tyto prostory...