Pondělí, 24 ledna, 2022
novinky

Škrabadlo pro kočky aneb proč se na něm nevyplatí šetřit

- Reklama -bydlení

Není pochyb o tom, že kočka patří k těm vůbec nejoblíbenějším domácím mazlíčkům. Aby taky ne, když jsou malá koťátka neuvěřitelně roztomilá a jakmile trochu povyrostou, nemusíte jim věnovat žádnou zvláštní péči. Přesto byste měli mít v domácnosti několik potřebných věcí, bez nichž žádná kočka nebude spokojená. Jedná se hlavně o mističku s jídlem a také škrabadlo pro kočky. Proč se zrovna na něm nevyplatí šetřit?

Škrábání je pro kočky přirozené

Žití s kočkou v jedné domácnosti je na jednu stranu hezké, ale na stranu druhou může být dost nepříjemné. Už při pořizování domácího mazlíčka si musíte uvědomit, že kočka je šelma a jednoduše nemůžete potlačovat její přirozené pudy a instinkty. K nim se mimo jiné řadí i škrábání, a právě to je jeden z hlavních důvodů, proč si opatřit škrabadlo pro kočky. Čtyřnohý mazlíček se bez přítomnosti škrabadla uchyluje k novému nábytku, kde drápky zanechává stopy. Tímto způsobem o ně pečuje, a navíc si značí své teritorium.

Škrabadlo pro kočky rozhodně není zbytečností

Pokud nechcete mít poškrábaný všechen nábytek, měli byste si kvalitní škrabadlo pro kočky pořídit co nejrychleji. Společně s kvalitním krmením a vhodně umístěným kočičím záchodem se tato hračka rozhodně řadí k nezbytným potřebám všech koček. Místo nábytku se kočka zaměří na škrabadlo, konkrétně na sloupek, u něhož si může beztrestně brousit drápky. 

Kdy škrabadlo vyměnit?

Bohužel v současné době nic nevydrží věčně a toto nepsané pravidlo platí i o škrabadlech pro kočky. Speciálně vyrobený škrabací sloupek je sice vyroben z velmi pevného materiálu, ale to neznamená, že by vydržel desítky let. Jakmile máte pocit, že škrabací pomůcky kočce dosluhují, neváhejte ani vteřinu a poohlédněte se po nových. Zaměřte se na specializované internetové obchody, kde seženete všechny hračky pro kočky v prvotřídní kvalitě za výhodné ceny.

Nechcete-li mít poškozený nábytek v domácnosti, měli byste své kočce pořídit kvalitní škrabadlo. Zaměřte se pouze na škrabadla z pevných materiálů, abyste je nemuseli měnit tak často.

Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

Líbí se vám betonové ploty? Jsou výhodné a mají řadu předností

Když se vybírá ideální plot pro pozemek, většině lidí nejlépe pomůže inspirace. Je hezké...

Praha nabídne bezkonkurenční pracovní podmínky i benefity

Spousta mladých lidí se v posledních letech rozhoduje, že odchází ze svých menších regionů a...

Víte, kde hledat kvalitní úklidové služby v Praze?

Běžné domácnosti, velké společnosti, ale i třeba města nebo majitelé velkých bytových domů a...

Jaký nábytek volit do chodby

Vybrat vybavení do chodby, haly či předsíně bývá poměrně náročné, protože právě tyto prostory...