Pondělí, 24 ledna, 2022
novinky

5 praktických rad, jak zařídit dětský pokoj

- Reklama -bydlení

Zařídit dětský pokoj tak, aby byl praktický i útulný a zároveň se v něm dětem líbilo, není tak snadné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Musíte pamatovat na několik základních pravidel.

V první řadě, pokud jsou děti již o něco starší, je dobré alespoň nějaké detaily nechat na nich. Nakonec to budou děti, které budou v pokoji trávit nejvíce času. V případě malých miminek se pak nenechte unést jejich roztomilostí a barvy i použitý nábytek nevybírejte v záplavě emocí.

Dejte přednost přírodním materiálům

Děti jsou velmi náchylné na různé alergické reakce a nemoci. Pokud se tedy chystáte zařizovat dětský pokoj, ať pro novorozence či dítě předškolního věku, určitě je vhodné vybírat nábytek nejlépe z přírodních materiálů. Nejlepší je dřevo s ekologicky šetrnými nátěry a textilie bez syntetických příměsí.

Kvalitu postele i matrace nepodceňujte

Kvalitní spánek dítěte je základem jeho vývoje. Proto nepodceňujte kvalitu dětské postele a ani matrace a případně roštů. Přednost dejte raději přírodním materiálům, které jsou pro tělo nejpřirozenější, navíc jsou velmi odolné, takže je děti brzy nezničí

Pamatujte na funkční zóny pokoje

Stejně jako například kuchyni, tak i dětský pokoj školáka je třeba rozdělit do tří hlavních části. V případě menšího dítěte je dobré s nimi alespoň počítat do budoucna.

  • zóna hraní
  • zóna spaní
  • zóna učení

Z hlediska bezpečnosti poté dejte pozor především na ostré hrany nábytku a dobrou funkčnost pro dítě.

Tip: Právě detaily jsou tím, co udělá z dětského pokojíku útulné místo. Jako doplňky jsou perfektní dekorační polštáře z lásky, ale také plecháčky se jménem, které vystavené na poličce jasně hlásají, kdo je hrdým obyvatelem pokojíku. .

Nezapomeňte na kvalitní osvětlení

Jak u malých dětí tak u školáků dbejte na kvalitní osvětlení. Zamezíte tak tomu, aby si děti již od mala kazily oči. Kvalitní pracovní lampička by měla být základem každého dětského pokoje.

Omezte množství nábytku

Než začne dítě chodit do školy, bude jeho pokojíček sloužit především ke hraní. proto je dobré v jeho pokoji omezit množství nábytku, aby mělo více prostoru na hraní. Ideální je volit vestavěné skříně na oblečení a na hračky úložné boxy na kolečkách, které dítě snadno obslouží samo.

dětské postele

Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

Líbí se vám betonové ploty? Jsou výhodné a mají řadu předností

Když se vybírá ideální plot pro pozemek, většině lidí nejlépe pomůže inspirace. Je hezké...

Praha nabídne bezkonkurenční pracovní podmínky i benefity

Spousta mladých lidí se v posledních letech rozhoduje, že odchází ze svých menších regionů a...

Víte, kde hledat kvalitní úklidové služby v Praze?

Běžné domácnosti, velké společnosti, ale i třeba města nebo majitelé velkých bytových domů a...

Jaký nábytek volit do chodby

Vybrat vybavení do chodby, haly či předsíně bývá poměrně náročné, protože právě tyto prostory...