Úterý, 25 ledna, 2022
novinky

Tipy na zdobení vánočního stromku: Co doporučují designéři?

- Reklama -bydlení

Inspirace a nápady, jak naaranžovat symbol Vánoc.

Ať už se rozhodnete zdobit vánoční stromeček v souladu s letošními trendy nebo zvolíte svůj vlastní styl, vkusně a pěkně naaranžovat symbol Vánoc vyžaduje i trochu zručnosti a kreativity.

V roce 2020 se mezi trendy objevují zejména odstíny zelené barvy, recyklované materiály a sametově-matné efekty a také textilní prvky jako krajky, stužky, satén či hedvábí. Fantazii se však meze nekladou.

Pokud již máte vybrán konkrétní vánoční stromeček, ať už živý nebo umělý, dekorovat ho můžete podle následujícího postupu.

Jak zdobit stromeček krok za krokem

Rozhodněte se, kde stromek postavíte. Mělo by to být blízko elektrické zásuvky, abyste se vyhnuli roztažený kabelem po místnosti. Snažte se umístit strom dále od radiátorů, krbů a mimo průvanu.
Postavte stromeček do stojanu na místo, kde bude umístěn během Vánoc.
Kovový nebo umělý stojan se hodí zamaskovat, aby nepůsobil rušivě a neesteticky. Na trhu najdete různé kryty, například z proutí, ratanu nebo juty. Krása stromku tak vynikne naplno.
Jako první začněte strom zdobit světýlky, předtím se však ujistěte, že všechny fungují. V případě, že stromeček stojí u zdi a ne uprostřed místnosti, interiérová designérka Maxine Bradyová radí, abyste je neobtáčali kolem celého stromu, ale rozvešali jejich cik-cakový z přední části, která bude na očích. Zadní stranu totiž i tak nikdo neuvidí a bude pak snazší světýlka sundat.
Chcete světýlka přece jen obtáčet kolem celého stromku, začněte shora dolů a umístěte je více dovnitř podél větví, aby světelný výsledek dostal hloubku.
Ujistěte se, že je světelný řetěz zavěšena rovnoměrně. Ideální je taková, která má drát v barvě vašeho stromečku.
Zvolte si barevnou škálu. Můžete zdobit podle trendů, vlastní fantazie nebo tradičních a ověřených barev, kterými jsou červená, zelená a zlatá. Minimalismus zastoupí bílá, stříbrná a dřevěné dekorace, zimní atmosférou zapůsobí stříbrná v kombinaci s modrou a fialovou.
Na řadu přicházejí vánoční koule. Aby stromek vypadal vyváženě, ideální je mít koule po třech nebo šesti. Začněte většími koulemi, které ve tvaru písmene Z zavěsíte blíže ke kmeni stromku. Vytvoří se tak větší hloubka. Menší koule zavěste více k okraji větviček. Rozmístěte jejich rovnoměrně a nebojte se používat různé tvary a velikosti.
Co se týče barev, začněte jednobarevnými koulemi, které vytvoří základ, později použijte dražší, dekorativnější kousky.
Nyní přicházejí na řadu stužky, girlandy, šišky, větvičky, květiny či jiné neobvyklé dekorace – vlastnoručně vyrobené nebo extravagantní z obchodu. Větší umístěte více ke středu stromu, menší blíže k okrajům větviček.
Chcete přidat na stromeček i salonky? Nechte si sladkosti až na závěr, abyste viděli, kde vám na stromku zůstane místo a abyste viděli, ať už nebude příliš překombinovaný. Umístěte je strategicky, aby se případní mlsouni nemuseli natahovat příliš vysoko.
Na závěr je třeba vánoční stromeček „korunovat“ a zvolit si správný vrch, který na něj nabodl. Někteří lidé si vybírají netradiční předměty jako sněhové vločky či mašle, podle designérů je však nesmrtelným evergreenem hvězda, případně anděl. Symbolizují jednak Betlémskou hvězdu, která tří králů navedla k Ježíškovi, a také anděly, kteří zvěstovali jeho narození.
Dejte si však pozor, aby tato ozdoba, která bude na vrchu stromku, nebyla příliš těžká a aby ladila se zbytkem stromečku.

Amatéři, profesionálové, interiéroví designéři i nadšenci. Ti všichni rádi sdílejí své nápady na to, jak ozdobit vánoční stromeček na sociálních sítích. Inspirujte se některými z nich.

Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

Líbí se vám betonové ploty? Jsou výhodné a mají řadu předností

Když se vybírá ideální plot pro pozemek, většině lidí nejlépe pomůže inspirace. Je hezké...

Praha nabídne bezkonkurenční pracovní podmínky i benefity

Spousta mladých lidí se v posledních letech rozhoduje, že odchází ze svých menších regionů a...

Víte, kde hledat kvalitní úklidové služby v Praze?

Běžné domácnosti, velké společnosti, ale i třeba města nebo majitelé velkých bytových domů a...

Jaký nábytek volit do chodby

Vybrat vybavení do chodby, haly či předsíně bývá poměrně náročné, protože právě tyto prostory...