Pondělí, 24 ledna, 2022
novinky

Tyto přežijí! Poznejte téměř nezničitelné pokojovky pro začátečníky i aapomnětlivce

- Reklama -bydlení

Situace s virem Covid-19 nás přinutila trávit většinu svého času doma. Abyste doma cítili co nejpříjemněji, tak svou troškou k tomu vědí přispět i izbovky. Že se vám s jejich pěstováním nedaří? Poznejte nenáročné druhy, se kterými máte úspěch zaručen.

Peperomia

Peperomia graveoles je nenáročná a okouzlující rostlinka, která patří do rodiny sukulentů. Izbovka nemá speciální nároky na péči. Díky dužnatým listem dobře snáší sucho a bez vody vydrží v letním období přes týdne a v zimním mnohem déle. Nejšťastnější na slunném a teplém stanovišti.
Sluneční paprsky totiž pomáhají její krásné listy ještě více zbarvit a také je podporují v růstu. Protože listy jsou poměrně těžké mohou rostlinu ohýbat. Pokud se vám zdá, že jsou pro stopku již příliš těžké, tak je můžete pár odstranit a zároveň je použít na rozmnožení.

tchýnin jazyk

Sansevieria známá jako tchýnin jazyk, kdysi patřil k úplně nejoblíbenějším izbovkám. Zcela běžně jste ho našli v téměř každé české domácnosti. Pak přišlo období, kdy se zdálo, že má Sansevieria dny své největší slávy za sebou. Situace se však mění a také díky oblíbenému severskému stylu či minimalismu se opět vrací do našich domovů.

tchýnin jazyk
Je opravdu nenáročná a vyhovuje jí jakékoliv místo, které není přímo na slunečním světle. Čili zvládá rozptýlené, polostinné i tmavší stanoviště. Pokud však chcete, aby vynikly pěkné barvy na její panašovanými listy, tak ji umístěte na světlé místo.

Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

Líbí se vám betonové ploty? Jsou výhodné a mají řadu předností

Když se vybírá ideální plot pro pozemek, většině lidí nejlépe pomůže inspirace. Je hezké...

Praha nabídne bezkonkurenční pracovní podmínky i benefity

Spousta mladých lidí se v posledních letech rozhoduje, že odchází ze svých menších regionů a...

Víte, kde hledat kvalitní úklidové služby v Praze?

Běžné domácnosti, velké společnosti, ale i třeba města nebo majitelé velkých bytových domů a...

Jaký nábytek volit do chodby

Vybrat vybavení do chodby, haly či předsíně bývá poměrně náročné, protože právě tyto prostory...