Pondělí, 24 ledna, 2022
novinky

4 rady jak si vybrat vanu do koupelny

- Reklama -bydlení

Pokud jste již rozhodnuti, že vana ve vaší koupelně nesmí chybět, na řadě je teď vymyslet, jaký by měla mít tvar, velikost nebo z jakého materiálu by měla být vyrobena. Přečtěte si 4 rady, díky kterým bude vybírání vany hračka!

1. Velikost vany podle místa i vaší výšky

I když si možná představujete, že čím větší vana, tím lépe, ve skutečnosti to tak není. Ideální rozměr vany by měl být takový, abyste se v ní cítili pohodlně, měli se jak opřít, a aby bylo vůbec možné jí napustit do plna vodou tak, abyste si koupel užili. Pokud zápasíte s prostorem, je zde možnost sedací vany. 

2. Materiál. Který zaručí delší životnost?

Vana z akrylátu vás potěší svou nižší cenou i nabídkou tvarů, její životnost je podle norem EU ale jen 20 let, což je velké minus v porovnání s vanou ze smaltu. Stejně tak je smaltovaná vana odolnější proti poškrábání nebo prošlápnutí. Pokud tak chcete vanu, která vydrží dlouhá léta, bude lepší si připlatit právě za smaltovanou vanu, která je finančně náročnější na pořízení. 

3. Rohová, nebo volně stojící? Jaký tvar vany vybrat?

Je možné, že pokud jste rozhodnuti pro smaltovanou vanu, budete muset trochu slevit z požadavků na její tvar. Nabídka smaltovaných van totiž není tak bohatá na tvary. Pokud ale ještě nevíte, jaký materiál zvolíte, zkuste hledat nejprve podle tvaru. Volně stojící vana je trendem a hraje tak prim ve většině koupelnových katalozích. Právě taková vana se hodí do prostorných koupelen, kterým dominuje. Nejčastěji jsou součástí koupelen obdélníkové vany, které dnes seženete v různých variantách – jejich součástí může být stoleček, područky nebo další vychytávky, které vám zaručí pohodlí. Nejkomfortnější variantou jsou rohové vany, které spolknou hodně prostoru, ale mnoho ho také nabídnou. 

4. Vychytávky pro absolutní pohodu

Ať už milujete horkou koupel vy, nebo mají denně využívat vanu vaše děti, nezapomeňte při plánování myslet i na detaily. Absolutní pohodu vykouzlíte třeba instalací audio systému do koupelny. Bezpečí vám zase vykouzlí protiskluzové dno. Ti nejmenší ocení třeba LED pásky, díky kterým budete v koupelně měnit barvu osvětlení. 

Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

Líbí se vám betonové ploty? Jsou výhodné a mají řadu předností

Když se vybírá ideální plot pro pozemek, většině lidí nejlépe pomůže inspirace. Je hezké...

Praha nabídne bezkonkurenční pracovní podmínky i benefity

Spousta mladých lidí se v posledních letech rozhoduje, že odchází ze svých menších regionů a...

Víte, kde hledat kvalitní úklidové služby v Praze?

Běžné domácnosti, velké společnosti, ale i třeba města nebo majitelé velkých bytových domů a...

Jaký nábytek volit do chodby

Vybrat vybavení do chodby, haly či předsíně bývá poměrně náročné, protože právě tyto prostory...