Pondělí, 24 ledna, 2022
novinky

Tipy na vhodný nábytek pro práci na home office

- Reklama -bydlení

Práce v domácí kanceláři zaznamenala od koronakrize výrazný vzestup! Také jsem dlouho pracoval v domácí kanceláři a také jsem poznal výhody a nevýhody. A jako mnoho dalších mě trochu překvapily nároky na design pracoviště. Můj kancelářský nábytek nesplňoval ergonomické požadavky a byl vybrán spíše z vizuálních důvodů, než aby byl navržen pro efektivní práci.

Nesnesitelná bolest krku v důsledku nevhodného kancelářského nábytku

Bolestivým důsledkem byla nesnesitelná bolest krku a přetížené zápěstí. Ze zkušenosti vám proto mohu říci: Pokud chcete pracovat z domova déle, je důležité věnovat trochu pozornosti zařizování pracovního koutku nebo pracovny. Jinak hrozí fyzické nepohodlí a v nejhorším případě trvalé poškození zdraví.

Mohu proto všem jen doporučit, aby se porozhlédli po profesionálním kancelářském nábytku a uskutečnili jeden nebo dva nákupy – kromě nábytku, který je již ve studii k dispozici.

Zařizování studia – to lze také provést z domova!

Pokud se vám nechce chodit do obchodu s nábytkem v dobách Corony, doporučuji jeden z mnoha internetových obchodů s nábytkem. Znovu jsem objevil Signal Nábytek, kde jsem našel kancelářskou židli, která přesně odpovídá mému stylu. Nabídka je obrovská, podmínky vrácení vstřícné. Pokud použijete Signal nábytek slevový kód můžete svou pracovnu nastavit zcela bez rizika, a to i při stoupajícím počtu home officů.

Výchozí bod: pracovní kout nebo pracovna?

To, kde se pracovní plocha v bytě nachází, závisí především na jeho povaze. Pokud je k dispozici pouze obytný prostor a je zde akutní nedostatek místa, bude možná nutné kuchyňský stůl využít pro profesionální psaní. Má stejnou výšku jako stůl a umožňuje ergonomickou práci.

Zařiďte pracovnu

Každý, kdo se musí čas od času uchýlit k této alternativě, má při výběru kancelářského nábytku malý manévrovací prostor. Podle mého názoru není práce u jídelního stolu dlouhodobě alternativou k rozumně zařízenému pracovišti.

Jednoznačně dávám přednost práci v tichém pracovním koutku, který prohlašuji za home office. Nejen proto, že tam mohu mít přehledně uspořádané všechny dokumenty a všechny potřebné pomůcky jsou mi k dispozici, aniž bych musel neustále přeskupovat. Výhodné vybavení pro vaši home office pracovnu můžete získat pokud použijete Nábytek Helcel slevový kód nebo Mobelix slevový kupon.

Zdá se mi jednodušší přizpůsobit se práci, když místo slouží hlavně k práci.

Nejpříjemnější věcí je samozřejmě uzavřená místnost využívaná jako kancelář. Jelikož však mám po svém stěhování k dispozici pouze jednu místnost, musím se nyní uchýlit k variantě pracovního koutku.

Kancelářský nábytek pro domácí kancelář: kancelářská židle

Už jsem to naznačil. Podle mého názoru je nejdůležitějším kusem nábytku v domácí kanceláři pohodlná a funkční kancelářská židle! Na nákup lze utratit trochu více peněz, protože vysoce kvalitní židle jsou odolnější a pohodlnější. Důležité je solidní zpracování, několik možností nastavení a dobrý stojan. Stále dávám přednost atraktivním designům. 🙂

Psací stůl by v domácí kanceláři samozřejmě neměl chybět. Masivní dědictví má své kouzlo, ale obvykle je docela nepraktické. Vypadají nejen masivně a zabírají spoustu místa. Často na nich nesedíte pohodlně: deska stolu je příliš nízko, zásuvky omezují volný pohyb.

Kvalitní pracovní stůl

Mými absolutními oblíbenci jsou stoly ze dřeva nebo alespoň s dřevěným vzhledem. Aby bylo možné optimálně ergonomicky upravit pracoviště – zvláště pokud jste obzvláště malí nebo velcí – je výšková nastavitelnost velmi zajímavá. Protože některé modely nabízejí svisle nastavitelné pracovní plochy, takže můžete pracovat střídavě ve stoje a v sedě. Předchází se tak problémům se zády. Stojací stoly jsou alternativou k výškově nastavitelným stolům.

Výběr psacích stolů je nekonečný a pokud nemůžete najít nic vhodného, ​​můžete ke skladování využít například i výše zmíněný jídelní stůl v kombinaci s kancelářským nábytkem, například rolovací nádobu.

Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

Líbí se vám betonové ploty? Jsou výhodné a mají řadu předností

Když se vybírá ideální plot pro pozemek, většině lidí nejlépe pomůže inspirace. Je hezké...

Praha nabídne bezkonkurenční pracovní podmínky i benefity

Spousta mladých lidí se v posledních letech rozhoduje, že odchází ze svých menších regionů a...

Víte, kde hledat kvalitní úklidové služby v Praze?

Běžné domácnosti, velké společnosti, ale i třeba města nebo majitelé velkých bytových domů a...

Jaký nábytek volit do chodby

Vybrat vybavení do chodby, haly či předsíně bývá poměrně náročné, protože právě tyto prostory...