Pondělí, 24 ledna, 2022
novinky

Akustické lamelové obklady od Woodpasta.cz

- Reklama -bydlení

Elegantní vertikální či horizontální symetrické linie a nádech luxusu. Krásu lamelových obkladů objevili již velmi dávno například v sakrální architektuře. Stěna pokrytá svislými lamelami totiž budí dojem, že sahá až do nebe. I v prostorách s nižšími stropy dokáží lamely prostor vertikálně opticky výrazně zvětšit.

Od minimalistických, přes skandinávské až po industriální styly, všude zjistíte že alespoň jedna stěna akcentovaná lamelovým reliéfem interiér si vždy najde své místo.

Lamely mají tu vlastnost, že při vhodné volbě barev je lze začlenit prakticky do jakéhokoli stylu interiéru, snad jen s výjimkou výrazně rustikálních či renesančních prostor.

Náš tip

Panely od Woodpasta.cz přinášení zjednodušení a zrychlení realizací lamelových stěn a stropů, protože jsou ve formě již hotových obkladů. Dosud na českém trhu nic takového neexistovalo a zakázková truhlářská výroba byla nesmírně časově a finančně náročná.

Lamelové panely jsou k dispozici v 5-ti atraktivních barevných dekorech – Přírodní dub, Smokeddub, Ořech, Teak a Eben.

Akustická vrstva panelů je vyráběna z recyklovaných materiálů. Nikoli jen recyklovatelných, ale opravdu recyklovaných. Lamely jsou potom vyráběny z dřevovláknitých desek a dřeva pocházejícího z udržitelného lesního hospodářství.

Design, který (ne)slyšíte

Jak bylo řečeno výše, vizuálním designem to nekončí. Podklad panelů totiž tvoří speciální akustická vrstva. Panely Woodpasta tedy oplývají vysokým koeficientem zvukové pohltivosti a výrazně redukují ozvěnu a “plechovost” akustiky v místnosti. To je dnes velmi častým problémem hlavně v moderních minimalistických interiérech, kde nejsou koberce, závěsy, ani přehršel dalšího vybavení které běžně ozvěnu redukuje. Zejména novostavby pak nepřinášejí svým majitelům očekávanou akustickou pohodu.

Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

Líbí se vám betonové ploty? Jsou výhodné a mají řadu předností

Když se vybírá ideální plot pro pozemek, většině lidí nejlépe pomůže inspirace. Je hezké...

Praha nabídne bezkonkurenční pracovní podmínky i benefity

Spousta mladých lidí se v posledních letech rozhoduje, že odchází ze svých menších regionů a...

Víte, kde hledat kvalitní úklidové služby v Praze?

Běžné domácnosti, velké společnosti, ale i třeba města nebo majitelé velkých bytových domů a...

Jaký nábytek volit do chodby

Vybrat vybavení do chodby, haly či předsíně bývá poměrně náročné, protože právě tyto prostory...