Pondělí, 24 ledna, 2022
novinky

Vybíráme protipožární dveře: Na co si před nákupem dát pozor?

- Reklama -bydlení

Mějte svůj majetek dokonale chráněný proti případnému požáru. Investujte do kvalitních protipožárních dveří. Na co se před nákupem protipožárních dveří zaměřit, vám poradí naši zámečníci.

Kvalitní dveře jsou základem pro bezpečnou domácnost

Chcete mít naprostou jistotu, že váš dům či byt bude maximálně ochráněn proti nenechavým zlodějům, popřípadě požáru? Pak doporučujeme koupit kvalitní protipožární a bezpečnostní dveře, které váš majetek ochrání s maximální péčí. Podle legislativy je totiž bytová jednotka požárním úsekem. Právě vchodové protipožární dveře vás ochrání před ohněm, který mohl vzplanout třeba na chodbě domu. Co byste ale před jejich nákupem měli vědět?

Protipožární dveře doporučujeme v panelovém i činžovním domě

V panelových domech i činžovních domech vzniká vysoké riziko toho, že ve společných prostorách, tedy chodbách, může vzniknout požár. Na tuto skutečnost upozorňují pražští zámečníci. Jako majitelé bytové jednotky tedy nemáte na výběr, než investovat do kvalitních bezpečnostních a protipožárních dveří. Pokud byl dům postaven a kolaudován s protipožárními dveřmi, nesmí se jejich parametry dle zákona zhoršit. Dříve, než budete nové dveře kupovat, si tak raději zjistěte, co je potřeba právě ve vašem domě.

Podle současných parametrů musí protipožární dveře vlastnit platný požární certifikát EI 30. Ten udává protipožární odolnost v minutách, přičemž existují třídy od 30 až do 180 minut. Čísla tedy určují dobu, po kterou jsou dveře schopné odolat plamenům, kouři a vysokým teplotám.

Dveře vybírejte podle konstrukce

Bezpečnost protipožárních dveří se určuje podle jejich základu, který tvoří 0,7 mm silná ocelová pozinkovaná konstrukce s protipožární vatou. Dveře jsou navíc vyztuženy ocelovými lamelami a po obvodu zpevněny dřevěným nosníkem. Při montáži je potřeba vyměnit také zárubně, jinak není možné garantovat správné těsnění. Doporučují pražští zámečníci.

Cena se odvíjí od kvality zpracování

Cena protipožárních dveří je samozřejmě vyšší, než u klasických. Investice se však vyplatí. Nedívejte se ani tak na vyšší cenu, spíše se zaměřte na certifikáty. Díky kvalitním protipožárním dveřím do bytu nebo domu můžete mít dokonce levnější pojištění, upozorňují zámečníci. Z obyčejných dveří nebudou v pojišťovně určitě nadšení. Pokud vyberete dveře bezpečnostní třídy 3, můžete získat až 30% slevu na pojištění.

Nespoléhejte se na protipožární pásky

Pražští zámečníci upozorňují na použití protipožárních pásek, které jsou oproti dveřím mnohem levnější, ovšem účel nesplňují. Páska vás sice do určité míry před ohněm ochrání, ale nikdy nenahradí funkci protipožárních dveří.

Zámečníci doporučují, raději svěřit výběr vhodných dveří do rukou odborníků. Pokud chcete opravdu kvalitní bezpečnostní dveře s protipožární ochranou, obraťte se na pražského zámečníka, který vám rovnou doporučí také kvalitní kování, vložku i zámek.  

Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

Líbí se vám betonové ploty? Jsou výhodné a mají řadu předností

Když se vybírá ideální plot pro pozemek, většině lidí nejlépe pomůže inspirace. Je hezké...

Praha nabídne bezkonkurenční pracovní podmínky i benefity

Spousta mladých lidí se v posledních letech rozhoduje, že odchází ze svých menších regionů a...

Víte, kde hledat kvalitní úklidové služby v Praze?

Běžné domácnosti, velké společnosti, ale i třeba města nebo majitelé velkých bytových domů a...

Jaký nábytek volit do chodby

Vybrat vybavení do chodby, haly či předsíně bývá poměrně náročné, protože právě tyto prostory...