Pondělí, 24 ledna, 2022
novinky

Chemická toaleta a způsoby jejího využití

- Reklama -bydlení

Chemické toalety zná asi každý, kdo kdy byl někdy na nějakém koncertu, případně na jiné velké akci odehrávající se pod otevřeným nebem. Ovšem to není zdaleka jediný způsob využití. Jedná se multifunkční zařízení, které se dá v různých obměnách použít takřka všude.

Klasický splachovací záchod samozřejmě pořád hraje takřka všude prim, ale jsou situace, potažmo místa, kde je z mnoha důvodů mnohem praktičtější použít chemické wc.

Vestavěné záchody

Chaty jsou typickým příkladem míst, kde lidé využívají chemické toalety v hojné míře. Ne všude je totiž možné nainstalovat tradiční splachovací záchod. Většinou je to z důvodu chybějící přípojky na kanalizaci nebo žumpu.

V takovém případě není nutné chodit vedle do strouhy nebo k sousedům, ale stačí si pořídit právě chemické wc na chatu. To může mít jak vestavěnou, tak i mobilní podobu.

V případě chatek je asi lepší pořídit si vestavěný model. Tyto modely jsou většinou od standardních splachovacích toalet k nerozeznání. Pokud jste zvyklí na sezení na klasickém trůně, nemusíte se v tomto směru na chatě příliš omezovat.

Připravte se ale na to, že to nebude investice za pár korun, ale bude vás to stát okolo patnácti tisíc. Není to sice kdovíjak velká suma, ale ani se nejedná o marginální částku. Navíc mohou vzniknou i problémy ohledně připojení.

Některé modely vestavěných toalet je totiž potřeba napojit na rozvod vody, respektive do elektrické sítě. V chatkách, kde to není realizovatelné je jasné, že jedinou možností je pořídit si přenosné wc.

Mobilní záchody

Přenosné toalety se v hojné míře využívají právě na koncertech pod širým nebem, festivalech a dalších kulturních akcích odehrávajících se venku. Jsou rovněž nedílnou součástí mnoha karavanů, které z pochopitelných důvodů nemohou být obdařeny běžným splachovacím modelem.

Hodí se samozřejmě i na zahrady, které nejsou součástí rodinného domku, ale třeba zahrádkářské kolonie.

Mobilní či zahradní wc může stát klidně i jednu tisícovku, ale jeho cena se rovněž může vyšplhat i na tisícovek pět. Hodně záleží na tom, kolik lidí bude pravidelně tuto toaletu využívat. Přímá úměra je v tomto případě docela neúprosná.

Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

Líbí se vám betonové ploty? Jsou výhodné a mají řadu předností

Když se vybírá ideální plot pro pozemek, většině lidí nejlépe pomůže inspirace. Je hezké...

Praha nabídne bezkonkurenční pracovní podmínky i benefity

Spousta mladých lidí se v posledních letech rozhoduje, že odchází ze svých menších regionů a...

Víte, kde hledat kvalitní úklidové služby v Praze?

Běžné domácnosti, velké společnosti, ale i třeba města nebo majitelé velkých bytových domů a...

Jaký nábytek volit do chodby

Vybrat vybavení do chodby, haly či předsíně bývá poměrně náročné, protože právě tyto prostory...