Úterý, 25 ledna, 2022
novinky

Dětský pokoj je třeba vybavit správným nábytkem

- Reklama -bydlení

Vzhledem k aktuální situaci ohledně celosvětové pandemie koronaviru covid-19 bohužel tráví naše děti ve svých pokojích podstatně více času než kdykoli v minulosti. A zatímco dříve využívaly pracovní stůl ke studiu jen hodinku či dvě denně, dnes by u něj měly sedět celý den, neboť jsou odkázané výhradně na distanční výuku. Význam správně zvoleného dětského nábytku proto nebývale roste.

Nemusí být nový

Vzhledem k tomu, že děti postupně odrůstají a s jejich věkem se mění požadavky na nábytek v dětském pokoji, najdete na internetu řadu inzerátů nabízejících dětský nábytek. A pořízení takového nábytku z druhé ruky rozhodně není od věci. Pokud jde o jeho vlastnosti, je dobré nákup konzultovat s odborníkem, nejlépe pediatrem či ergonomem. Když přijde na design nábytku, dejte prostor přímo dětem. Nábytek pak můžete jejich vkusu snadno přizpůsobit, na internetu naleznete řadu tipů a triků, jak na to.

Nemusí být kupovaný

Nábytek pro děti však nemusí být ani kupovaný. Pokud jste zruční, nebo máte v rodině kutila, dětský nábytek si můžete i vyrobit. Také při výrobě nábytku, případně doplňků do dětského pokoje platí, že inspirace je na internetu plno. Zatímco rady, jak nábytek sestavit, najdete hlavně v magazínech o bydlení, tipy na doplňky objevíte v lifestylových magazínech.

Bezpečnost především

Ať už se rozhodnete pro nový nábytek, nábytek z druhé ruky či vlastnoručně vyrobený, vždy je třeba mít na zřeteli také bezpečnost dětí, o které se dočtete v rodinných lifestylových magazínech. Zejména v případě těch nejmladších, tedy předškoláků a dětí z prvního stupně základní školy, které nucený pobyt doma zvládají hůře než starší děti a svůj nedostatek pohybu mohou ventilovat hyperaktivitou. V dětském pokoji byste se proto měli vyvarovat:

  • Ostrých hran a rohů nábytku v nebezpečné výšce
  • Těžkých šuplíků, které by mohly vypadnout z kolejnic
  • Velkých skleněných ploch ve dvířkách skříněk

Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

Líbí se vám betonové ploty? Jsou výhodné a mají řadu předností

Když se vybírá ideální plot pro pozemek, většině lidí nejlépe pomůže inspirace. Je hezké...

Praha nabídne bezkonkurenční pracovní podmínky i benefity

Spousta mladých lidí se v posledních letech rozhoduje, že odchází ze svých menších regionů a...

Víte, kde hledat kvalitní úklidové služby v Praze?

Běžné domácnosti, velké společnosti, ale i třeba města nebo majitelé velkých bytových domů a...

Jaký nábytek volit do chodby

Vybrat vybavení do chodby, haly či předsíně bývá poměrně náročné, protože právě tyto prostory...