Úterý, 25 ledna, 2022
novinky

Inspirace koupelny v elegantní tmavé barvě

- Reklama -bydlení

Tmavé a syté barvy dlažeb, obkladů má ve svém portfoliu téměř každý výrobce, ale podle dostupných statistik jsou právě tyto prodejné jen minimálně. Proč tomu tak je? A jaká pravidla platí při jejich aplikaci? Opravdu je tmavá barva jen pro odvážné? 

Každý, kdo se chystá k rekonstrukci, nebo stavbě koupelny se nejprve inspiruje v live stylových časopisech, nebo na internetu, kde se to jen hemží nápady. U mnoha z nich jsou použity černé, sytě šedé odstíny a nám je v tom okamžiku jasno. Tuhle tmavou koupelnu chci! S touto představou odchází zákazník do koupelnového studia, kde se láme chleba. Není to moc tmavé? Jak je to s úklidem? To jsou první dotazy, které rychle vyselektují ty odvážné od opatrných. „Statečných“ zůstávají jen nízké jednotky. Trochu jiné je to v případě, že se klient svěří do rukou architekta, nebo designéra, který za něho překoná obavu a ten rozhodující krok učiní. Černá barva se symbolem luxusu, elegance a mystiky.

Pokud jste našli odvahu a překonali Rubikon, ocitáte se před samotným výběrem materiálu. Eleganci uni černé, nebo sytě šedé barvě dodává matný povrch a případná kombinace s imitací dřeva může vše zjemnit.

Pro ty, kteří milují syrovost jsou na trhu výrobky, které svým vzhledem a povrchem budí silné emoce. Prvním z nich je Lemmy v odstínu King s povrchem připomínajícím poškrábaný beton a velikostí dlaždice až 120×278 cm.

Dalším v řadě je Novabell Forge Metal. Série jejíž odstín a povrch je k nerozeznání od černého, nebo rezavého plechu Corten.

Vaše rozhodování vám může usnadnit i kvalitní grafický návrh koupelny, který poodhalí případná slabá místa a dopomůže k očekávanému výsledku. 

Černé, nebo syté odstíny obkladů dlažeb mají ještě jedno specifikum a tím je navození absolutního kontrastu. Proto volte zařizovací předměty v bílé barvě. 

Poslední premisou úspěchu je dostatečné osvětlení prostoru. Tmavé barvy výrazně pohlcují světlo, proto se nemusíme bát prostor téměř přesvětlit. Elegantním řešením je například nepřímé osvětlení v podobě led lišty osazené do SDK stropu, který končí 10cm od stěny a vzniklou mezeru vyplňuje světelný tok LED pásky. Věnujte pozornost i výběru zrcadla, které by mělo být integrované osvětlení, popřípadě i bezdotykový senzor na spínání. A v neposlední řadě i osvětlené kosmetické zrcátko.

Odvážným přejeme radost z výběru a těm méně rozhodným šťastnou ruku.

Ing. Petr Havránek
Cravt koupelny s.r.o.

Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

Líbí se vám betonové ploty? Jsou výhodné a mají řadu předností

Když se vybírá ideální plot pro pozemek, většině lidí nejlépe pomůže inspirace. Je hezké...

Praha nabídne bezkonkurenční pracovní podmínky i benefity

Spousta mladých lidí se v posledních letech rozhoduje, že odchází ze svých menších regionů a...

Víte, kde hledat kvalitní úklidové služby v Praze?

Běžné domácnosti, velké společnosti, ale i třeba města nebo majitelé velkých bytových domů a...

Jaký nábytek volit do chodby

Vybrat vybavení do chodby, haly či předsíně bývá poměrně náročné, protože právě tyto prostory...