Pondělí, 24 ledna, 2022
novinky

Dobře napsaný životopis je základ startu Vaší kariery říká Jobsi.cz

- Reklama -bydlení

Životopis, známý také jako Curriculum Vitae (CV), je častokrát prvním kontaktem s potenciálním zaměstnavatelem. To znamená, že je to Vaše první prezentace, která ovlivní rozhodování budoucího zaměstnavatele, zda Vás pozve na pracovní pohovor. Záleží na tom, jaké informace o sobě v životopise uvedete a jakým způsobem s nimi budete pracovat. Základem by pro Vás měl být fakt, že je důležité vyhýbat se nepodstatným faktem a naopak zdůraznit Vaše přednosti. Jde přece o to, aby bylo jasné, že právě Vy jste nejlepším uchazečem pro danou pracovní pozici.


Obsah kvalitního CV

Životopis by měl obsahovat přehled relevantního vzdělání a pracovních zkušeností. Nezapomínejte na to, že uchazečů o pozici může být mnoho, a proto budoucí zaměstnavatel či personalista ocení stručnost, výstižnost, snadnou čitelnost a orientaci v textu. Zde je několik rad, které by vám mohly pomoci:

“Nejčastěji je upřednostňován tzv. strukturovaný životopis. Tento typ životopisu je oblíbený díky své přehlednosti a uspořádáním, s jakým jsou informace o Vás poskládané. Přehlednosti napomáhá i rozdělení na tematické části, jakou jsou osobní údaje, vzdělání a pracovní zkušenosti” řekla nám ing. Ludmila Šťastná, ze společnosti 123jobs Media, provozovatele náborových a hodnotících aplikací (recenze a hodnocení firem Aplikant.cz). 123jobs Media provozuje také zahraniční náborové aplikace v Evropské unii a Spojených státech amerických pod globální značkou MyJobsi.

Popište své pracovní zkušenosti


Při výpisu pracovních zkušeností buďte konkrétní (a) a popište, co bylo Vaší pracovní náplní. Pokud nemáte dostatek praxe v oboru zmiňte Vaši flexibilitu a ochotu učit se novým věcem.

Životopis pak můžete rozeslat on-line přes vyhledávač práce Jobsi.cz, kde u konkrétní nabídky inzerce práce můžete oslovit přímo vybraného zaměstnavatele.

Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

Líbí se vám betonové ploty? Jsou výhodné a mají řadu předností

Když se vybírá ideální plot pro pozemek, většině lidí nejlépe pomůže inspirace. Je hezké...

Praha nabídne bezkonkurenční pracovní podmínky i benefity

Spousta mladých lidí se v posledních letech rozhoduje, že odchází ze svých menších regionů a...

Víte, kde hledat kvalitní úklidové služby v Praze?

Běžné domácnosti, velké společnosti, ale i třeba města nebo majitelé velkých bytových domů a...

Jaký nábytek volit do chodby

Vybrat vybavení do chodby, haly či předsíně bývá poměrně náročné, protože právě tyto prostory...