Pondělí, 24 ledna, 2022
novinky

Dřevostavby pod drobnohledem: známe všechny (ne)výhody!

- Reklama -bydlení

Přemýšlíte o stavbě rodinného domu a zvažujete všechna pro a proti mezi dřevostavbou a klasickým zděným domem? Porovnali jsme vám všechny výhody i nevýhody moderních dřevostaveb.

Levné dřevostavby na klíč

Každý investor chce logicky od svého nového rodinného domu získat kvalitu a dlouhou životnost. V posledních letech se velmi často v projektech rodinných domů objevují možnosti stavby klasickým zděným způsobem nebo levé dřevostavby na klíč. Rozhodujete se mezi jednotlivými stavebními systémy? Přinášíme vám pádné důvody, proč stavět právě dřevostavbu. Levné dřevostavby na klíč
jsou v zahraničí již dávno velmi populární. Mají řadu výhod, proto není divu, že jejich oblíbenost stoupá i u nás. Na pohled vypadají dřevostavby stejně jako zděné domy a přitom jsou cenově mnohem výhodnější, rychle postavené a splňují všechny požadavky na moderní a příjemné bydlení.

Největší výhody dřevostaveb

Ekologická stavba – Levné dřevostavby na klíč jsou šetrné k životnímu prostředí. Při jejich realizaci používáme nejpřirozenější stavební materiál, jaký máme k dispozici, který dokonce při svém vzniku vyrábí kyslík. Dřevo. Tento stavební prvek se pro stavbu rodinných domů používá po dlouhá staletí. Jde o obnovitelný zdroj, který roste velmi rychle. Navíc kromě základové desky je vše ostatní stavba na sucho, takže můžete stavět po celý rok.

Variabilita výstavby – Nespornou výhodou levných dřevostaveb na klíč je jejich variabilita a flexibilita. Díky skeletům lze postavit velkoryse řešený interiér bez nutnosti stavby příček, podpěrných sloupů apod. Navíc lze postavit architektonicky zajímavou stavbu bez nutnosti použití betonu a kovu, jako je tomu u zděných staveb.  I v době, kdy je celý dům postavený, se můžete rozhodnout pro posunutí příčky, otvoru pro dveře a podobně. V případě dřevěné konstrukce je to otázka rychlé korekce, tedy žádné bourání už postavené zdi.

Ekonomické smýšlení – Levné dřevostavby na klíč jsou bezesporu velmi ekologické stavby. Jejich konstrukce a tepelně izolační vlastnosti zcela předčí zděné stavby. Už izolací nosné stěny minerální vatou s doplněním fasádního izolantu, dostává dřevostavba velmi dobrou hodnotu součinitele prostupu tepla. Právě nízké tepelné ztráty a nízká akumulační schopnost tepla jsou hlavní výhodou dřevostavby. Tyto vlastnosti poznáte už na podzim, kdy poprvé zapnete topení. V domě je příjemné teplo během okamžiku, protože nemusíte vyhřívat stěny, díky jejich izolačním parametrům ovšem teplo v místnosti dlouho vydrží.

Nevýhody dřevostaveb

Každý materiál má své pro a proti. Není výjimkou, že i dřevostavby mají své nedostatky. Ty jsou však v porovnání se zděným domy téměř zanedbatelné.

Pozor na hluk – Levné dřevostavby na klíč mohou majitele domu překvapit hlučností. Dřevo je špatný zvukový izolant. Při stavbě je třeba s tím počítat a řešit odhlučnění v projektu. Při špatně navržené či provedené skladbě stěny dřevostavby může docházet ke kondenzaci ve stěně a to způsobuje vznik plísní.

Pozor na oheň – Ačkoliv jsou v současnosti všechny materiály chráněné nehořlavým povrchem, dřevo je stále hořlavý materiál. Dřevo zkrátka hoří lépe než beton a v případě požáru dům ze dřeva opravdu shoří. Tento nedostatek se řeší už v projektu protipožárními opatřeními, jako jsou vnitřní protipožární sádrokartony a podobně.

Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

Líbí se vám betonové ploty? Jsou výhodné a mají řadu předností

Když se vybírá ideální plot pro pozemek, většině lidí nejlépe pomůže inspirace. Je hezké...

Praha nabídne bezkonkurenční pracovní podmínky i benefity

Spousta mladých lidí se v posledních letech rozhoduje, že odchází ze svých menších regionů a...

Víte, kde hledat kvalitní úklidové služby v Praze?

Běžné domácnosti, velké společnosti, ale i třeba města nebo majitelé velkých bytových domů a...

Jaký nábytek volit do chodby

Vybrat vybavení do chodby, haly či předsíně bývá poměrně náročné, protože právě tyto prostory...