Pondělí, 24 ledna, 2022
novinky

Jak chovat krevetky? Poradíme

- Reklama -bydlení

Sladkovodní akvárium můžete oživit malými čipernými živočichy – krevetkami. V klasickém akváriu však na krevetky příliš dobře neuvidíte. Mnohem lépe budete tyto zábavné živočichy sledovat v krevetkáriu, tedy v akváriu, ve kterém chováte pouze krevetky. 

Než si krevetky do svého krevetkária vyberete, zjistěte, jaké jsou hodnoty vody, ve které budou krevetky žít. Podle její tvrdosti a ostatních parametrů si vyberte druhy krevetek, kterým se bude v této vodě dařit.

Velikost krevetkária

Krevetky jsou nenáročné na prostor a stačí jim i malá akvária. Pokud s chovem krevetek teprve začínáte, pořiďte si však raději akvárium o obsahu minimálně 30 litrů. Krevetky budou mít víc místa na rozmnožování a kvalita vody v krevetkáriu bude stabilnější.

Substrát

Podle druhu krevetek zvolte typ substrátu, který na dno akvária použijete – substrát inertní nebo aktivní. Inertní substrát neovlivňuje chemismus vody. Aktivní substrát pomáhá snižovat pH a uhličitanové tvrdosti vody.

Úkryty pro krevetky

Přesto, že v krevetkáriu krevetkám nehrozí nebezpečí od predátorů a nepotřebují se tedy ukrývat, úkryt jim pořiďte – budou se v něm shlukovat především čerstvě vylíhlé krevetky.

Osvětlení krevetkária

Pokud si pořídíte akvarijní set, bude jeho součástí pravděpodobně i osvětlení. Protože krevetky speciální osvětlení nevyžadují, pokud nemáte v plánu v akváriu pěstovat rostliny s větší potřebou světla, bude toto osvětlení dostačující.

Filtrace

Krevetky nejsou náročné na čistotu vody. Přesto se však použití filtrů doporučuje. Kromě toho, že filtr čistí vodu, se v něm množí bakterie, které jsou pro krevetkárium prospěšné. Ideální je molitanový filtr, na kterém se krevetky seskupují a pojídají na něm vytvořený biofilm.

Topení 

Stabilní teplotu vody v krevetkáriu zajistíte topítkem. Na kvalitním topítku si jednoduše nastavíte teplotu vody, kterou chcete v akváriu udržovat. Ale přesto je dobré, občas teplotu vody zkontrolovat ještě na teploměru.

nor

Záběh krevetkária

Než krevetky do krevetkária vpustíte, je potřeba krevetkárium nechat 5 až 7 týdnů zaběhnout. Tuto dobu můžete zkrátit aplikací speciálních bakterií, které celý cyklus urychlí. Před vpuštěním krevetek do krevetkária ještě zkontrolujte kvalitu vody, zejména pak obsah dusitanů, dusičnanů a čpavku.

Rostliny v krevetkáriu

V krevetkáriu by rostliny neměly chybět. Pomáhají udržovat stabilní kvalitu vody, což je pro krevetky velmi důležité. Navíc krevetky pojídají biofilm, který se na povrchu rostlin tvoří.

Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

Líbí se vám betonové ploty? Jsou výhodné a mají řadu předností

Když se vybírá ideální plot pro pozemek, většině lidí nejlépe pomůže inspirace. Je hezké...

Praha nabídne bezkonkurenční pracovní podmínky i benefity

Spousta mladých lidí se v posledních letech rozhoduje, že odchází ze svých menších regionů a...

Víte, kde hledat kvalitní úklidové služby v Praze?

Běžné domácnosti, velké společnosti, ale i třeba města nebo majitelé velkých bytových domů a...

Jaký nábytek volit do chodby

Vybrat vybavení do chodby, haly či předsíně bývá poměrně náročné, protože právě tyto prostory...