Pondělí, 24 ledna, 2022
novinky

Ucpaný odpad? Pomůžou běžné potraviny. V krajní nouzi instalatér.

- Reklama -bydlení

Co s ucpaným odpadem? Nejdříve vyzkoušejte osvědčené babské rady, a když ani ty nepomohou, pak už jen volat instalatéra.

Věnujte dopadu pravidelnou pozornost a péči

Všimli jste si pomalu odtékající vody v umyvadle, sprchovém koutu nebo ve vaně? Bohužel ucpaný odpad se nikdy nevyřeší sám. Za čas se situace mnohonásobně zhorší, až nakonec nebude odtékat vůbec. Pomalu odtékající vodu neberte na lehkou váhu a rovnou sáhněte po surovinách, které máte doma. Pokud nezaberou, zavolejte si na pomoc odborníka. Náš instalatér Praha vám pomůže vyřešit problém s odpady a zkontroluje ostatní trubky ve vaší domácnosti, aby nedošlo v budoucnu k havárii v podobě vytopení bytu.

Čeho se vyvarovat, abyste zamezili ucpání odpadu

Nejlepším řešením případného ucpání odtoku je předcházet takovým situacím. Samozřejmě vlasům a mastnotě se neubráníte. Pozor však na vyhazování zbytků z kuchyně. Jednotlivé částice jsou přímo strašákem pro odpady i kanalizaci. Co do odpadu nepatří?

  • Kávová sedlina
  • Mouka
  • Vaječné bílky
  • Rýže, těstoviny
  • Olej
  • Skořápky

Výše uvedené potraviny odtok velice rychle ucpou, zvláště je-li už vápenatý. Vždy používejte filtr nebo sítko, které zabrání vstupu zbytků jídla do odpadu. Pokud se ve vaší domácnosti ale přece jen ucpaný odpad objeví, zkuste využít jednu z následujících metod.

Gumový zvon

Než se pustíte do uvolnění odpadu, ucpěte větrací otvor vlhkým hadříkem. Odtok prolijte horkou vodou a začněte ručně pumpovat pomocí gumového zvonu na odpady.

Ocet a jedlá soda

Zasypte suchý odtok asi půl šálkem jedlé sody a ihned nalijte hrnek octa. Počkejte, dokud nedojde k reakci a soda s octem nezačnou šumět. Asi po 15 minutách nalijte do odpadu 1 litr horké vody.

Jedlá soda a sůl

Vsypte 1 šálek jedlé sody a ½ šálku soli do suchého odtoku. Směs můžete nechat působit klidně několik hodin, ideálně přes noc. Poté jej zalijte 2 hrnky horké vody. Nezapomeňte proceduru několikrát opakovat, aby mohla voda krásně odtékat.

Mechanické čištění drátěnou spirálou

Když je odpad natolik zanesený, že nepomohou běžné „biologické čističe“ z naší domácnosti, pak přichází na řadu mechanické čištění odpadu. Pérko pro čištění odpadu snadno získáte ve specializovaných obchodech. Protáhnete s ním ucpaný odpad a rozmělníte veškeré usazeniny. Lze jej použít i k odstranění rozpuštěného vodního kamene.

Jako poslední instance instalatér Praha

Nepomohla ani jedna z výše uvedených procedur? Pak už jen zbývá pozvat na pomoc instalatéra. Náš instalatér Praha vám během chvilky potřebnými pomůckami zprůchodní odpady v kuchyni, koupelně i na toaletě.

Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

Líbí se vám betonové ploty? Jsou výhodné a mají řadu předností

Když se vybírá ideální plot pro pozemek, většině lidí nejlépe pomůže inspirace. Je hezké...

Praha nabídne bezkonkurenční pracovní podmínky i benefity

Spousta mladých lidí se v posledních letech rozhoduje, že odchází ze svých menších regionů a...

Víte, kde hledat kvalitní úklidové služby v Praze?

Běžné domácnosti, velké společnosti, ale i třeba města nebo majitelé velkých bytových domů a...

Jaký nábytek volit do chodby

Vybrat vybavení do chodby, haly či předsíně bývá poměrně náročné, protože právě tyto prostory...