Pondělí, 24 ledna, 2022
novinky

Hypoteční sazby jsou na svém dně. Očekává se zdražování

- Reklama -bydlení

Poslední měsíce ukázaly, že Češi pravděpodobně nevědí, co s penězi, a tak je investují do nemovitostí. Právě tento druh investice berou možná jako pomyslné záchranné lano, které jim bude vynášet, i když přijde další podobná krize. Otázkou je, jestli se většina žadatelů nebude muset své nově nabyté nemovitosti vzdát, jelikož je krize zasáhne daleko výrazněji v nejbližších týdnech. To pak budou muset svolit k výkupu nemovitostí, aby se svého dluhu zbavili, co nejdříve. 

Zatím však zájem o hypoteční úvěry nepolevuje. Do vínku tomu přidal i fakt, že došlo překvapivě v posledních týdnech ke snížení hypotečních sazeb, což bylo velké překvapení, jež neočekávali ani analytici, ani odborníci pohybující se v tomto odvětví dlouhá léta. Spíše se očekávalo, že se už začátek roku ponese v mírném zdražování. To se však očividně krapet posunulo. 

Hypoteční sazby pravděpodobně dosáhly svého dna

Aktuální situace by se dala přirovnat k tomu, že hypoteční sazby hledají své pomyslné dno. A ani po deseti dlouhých měsících ho zatím nenachází. Podle mnoha analytiků se však aktuální pokles jeví jako tím posledním v letošním roce. Dá se proto konstatovat, že možná se hypoteční sazby svého pomyslného dna dotkly právě nyní a dneškem se odráží od něj odráží. 

Úrokové sazby budou letos růst

Výrazný (nebo jakýkoliv) pokles se už letos nepřepokládá. Spíše se očekává, že hypoteční sazby budou růst. Nikoli výrazně, jen velmi mírně, ale budou. Zdražování hypoték by se podle všeho mělo pohybovat jenom v řádech desetinek, nikoli v řádech celých procent. 

Důvodem zdražování hypoték je také zvyšující se nejistota, která vládne ve společnosti. S každým dalším dnem, kdy ekonomika v České republice polovičatě stojí se zvyšuje i rizikovost. A je jenom otázkou času, kdy si banky řeknou, že takto vysokou rizikovost už nehodlají podstoupit. 

Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

Líbí se vám betonové ploty? Jsou výhodné a mají řadu předností

Když se vybírá ideální plot pro pozemek, většině lidí nejlépe pomůže inspirace. Je hezké...

Praha nabídne bezkonkurenční pracovní podmínky i benefity

Spousta mladých lidí se v posledních letech rozhoduje, že odchází ze svých menších regionů a...

Víte, kde hledat kvalitní úklidové služby v Praze?

Běžné domácnosti, velké společnosti, ale i třeba města nebo majitelé velkých bytových domů a...

Jaký nábytek volit do chodby

Vybrat vybavení do chodby, haly či předsíně bývá poměrně náročné, protože právě tyto prostory...