Pátek, 22 října, 2021
novinky

Investovat do kvalitní matrace se vyplatí. Proč?

- Reklama -bydlení

Základem dobrého spánku je kvalitní matrace. Jak ji vybrat? Důležité jsou správné rozměry a tuhost. Matrace nesmí sklouzávat a současně musí správně podporovat tělo. Příliš měkká matrace není dostatečnou oporou pro tělo a ve výsledku může způsobit třeba bolest zad. Tuhá matrace zase nemusí být pro každého příjemná. 

Kvalitní matrace brání množení bakterií a roztočů

Správná matrace je prodyšná a dobře odvádí vlhkost. Odvod vlhkosti je důležitý z hlediska hygieny. Ve vlhkém a tmavém prostředí se totiž velmi dobře množí bakterie a nepříjemní roztoči. Oblíbeným přírodním materiálem, který skvěle odvádí vlhkost a přitom má ideální tuhost, jsou koňské žíně. Najdeme je takřka ve všech opravdu kvalitních matracích. 

Moderní matrace se dokáží přizpůsobit lidskému tělu. Obvykle jsou rozděleny do několika zón s různými vlastnostmi i rozdílnou tuhostí. Nabídnou tak optimální podmínky pro různé části těla. Objevují se i matrace s mikrokapslemi obsahujícími bylinky či jiné přírodní materiály. Během spánku se z nich uvolňují zdraví prospěšné látky. 

Jakou matraci vybrat?

Současné matrace vynikají složitou vnitřní strukturou, která může zajišťovat všechny výše uvedené vlastnosti. Pěnové matrace využívají paměťovou pěnu pro optimální přizpůsobení tělu. Pěna přitom nereaguje pouze na tlak, ale také na teplotu. Sendvičové matrace zase získaly název pro svoji vrstevnatou strukturu. Každá vrstva zajišťuje jinou vlastnost. 

Naopak tradiční pružinové matrace jsou na ústupu. Jejich mimořádně prodyšná konstrukce má přesto svoje výhody. Skvěle se hodí na chaty a chalupy. Latexové matrace zase navozují dojem vodního lůžka. To díky jádru z vysoce pružné latexové pěny. Mezi nejkvalitnější se pak řadí ručně šité matrace. Vrstevnatá struktura zajišťuje výborné vlastnosti a ruční výroba zase příkladné zpracování.

Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

4 rady jak si vybrat vanu do koupelny

Pokud jste již rozhodnuti, že vana ve vaší koupelně nesmí chybět, na řadě je...

Tipy na vhodný nábytek pro práci na home office

Práce v domácí kanceláři zaznamenala od koronakrize výrazný vzestup! Také jsem dlouho pracoval v...

Znamení zvěrokruhu a přírodní kameny

Přírodní kameny jsou silně spjaty se znameními zvěrokruhu. Mají léčivou moc a ovlivňuje je...

Mirage – mistr na umělecké interiéry

Jak vykouzlit originální interiér, nad kterým každý žasne? Vynikající řešení představují keramické dlažby a...