Pondělí, 24 ledna, 2022
novinky

Pevné a spolehlivé bazénové plachty

- Reklama -bydlení

Každý zahradní bazén potřebuje stejně jako vůz nebo chalupa na víkend sem tam trochu opravit, aby se prodloužil jejich životnost. Bazén je třeba chránit před nečistotami, protože není zrovna zábavné chodit každé letní ráno se sítkem v ruce kolem bazénu a čistit hladinu od nečistot z okolí nebo od hmyzu. Je několik možností, jak tomu zabránit, jednou z nich je pořízení kvalitní bazénové plachty

Kvalitní plachta

Zakrytování bazénu nemusí být složitý úkol. Je ale také velmi důležitý, protože se tak majitel bazénu vyhne nepříjemnostem, které na všechny číhají v podobě nečistot z okolí, ale také v podobě nepříznivých povětrnostních podmínek. Listí, větve, hmyz, ale také kroupy mohou způsobit, že voda v bazénu nebude čistá a vhodná pro koupání. Ochranný kryt v podobě plchty se zdá být vhodnou alternativou. Není proto nutné pořizovat si drahé pojezdové zakrytování bazénu, protože i obyčejná plachta na bazén udělá stejnou službu a ještě bude levnější.

Mají tedy plachty nějaké výhody?

Určitě ano. Jednou z nich je nejen ochrana bazénu, ale také snadná údržba a manipulace. Co se týká údržby, tak tady není v podstatě plachtu nijak čistit. Pokud ovšem se satne nehoda a plachta bude vykazovat stopy znečištění, lze plachtu opláchnout pod proudem ze zehradní hadice. I manipulace není složitá. Pokud ale někdo prferuje ještě větší komfort, může si k takové bazénové plachtě pořídit i speciální naviják, který pomůže zejména při složení plachty. Tyto navijáky se dají pořídit nejen na ruční pohon, je otočný, ale také na elektřinu, tady je třeba ale počítat s vyšší cenou. Výše bylo uvedeno, že plachty jsou levnější záležitostí v porovnání s jinými ochrannými kryty. Ano, taková plachta stojí několik desítek nebo stovek korun přepočítáno za metry, navíc se voda z bazénů odpařuje pomaleji, šetří se tak bazénová chemie a s tím spojené náklady. Ochranné bazénové plachty jsou ale zastoupeny i jinými druhy, mohou to být solární plachty nebo plachty zimní. 

Co jsou solární plachty

Také tyto plachty lze považovat za ochranné plachty, ale jejich úkol je úplně jiný. Jsou vyrobeny z kvalitního materiálu a jsou ultrazvukově svařovány z jednotlivých pásů. Bazénové plachty nahřejí za pomoci malých vzduchových bublin a slunečních paprsků vodu až o 4°C za den a v noci skvěle udrží vodu v bazénu teplou.

Zimní plachty

Tento druh plachet se vyznačuje pevností a odolností proti nízký mrazivým teplotám. Mohou být vyztuženy nejen ocelovými lanky, ale mohou to být i jiné pevné výztuže, které zabraňují nechtěnému pádu do prázného bazénu. Ten se v zimním období vypouští a hrozí tak, že například domácí mazlíčci budou neopatrní a mohou jednoduše spadnout do bazénu. 

Příslušenství a atypické tvary bazénů

K bazénovým plachtám se dá samozřejmě také zakoupit i příslušenství, které je potřebné. Jsou to například odotková sítka různých velikostí, filtry, napínací gumy a kotvící kolíky pro upevnění plachty. Někdy tyto komponenty bývají jako součást balení, ale dají se zakoupit v obchodě i samostatně. Co se týká atypického tvaru bazénu, není důvod k panice. I v takovém případě se dá sehnat u spolehlivé firmy bazénová plachta i v atypickém tvaru.

Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

Líbí se vám betonové ploty? Jsou výhodné a mají řadu předností

Když se vybírá ideální plot pro pozemek, většině lidí nejlépe pomůže inspirace. Je hezké...

Praha nabídne bezkonkurenční pracovní podmínky i benefity

Spousta mladých lidí se v posledních letech rozhoduje, že odchází ze svých menších regionů a...

Víte, kde hledat kvalitní úklidové služby v Praze?

Běžné domácnosti, velké společnosti, ale i třeba města nebo majitelé velkých bytových domů a...

Jaký nábytek volit do chodby

Vybrat vybavení do chodby, haly či předsíně bývá poměrně náročné, protože právě tyto prostory...