Pondělí, 24 ledna, 2022
novinky

Jak provádět výkopové práce?

- Reklama -bydlení

Výkopové práce – proces, ke kterému se schyluje vždy, když se chcete pyšnit vlastním bazénem nebo vlastním rodinný domem. Jelikož se často jedná o to první, k čemu na stavbě dojde (pokud jim nepředchází demolice), většina lidí má tendenci nad tím jen mávnout rukou. To, co přijde potom, je důležitější, říkají si. Jenže ne nadarmo se říká, že co nemá pevné základy, nefunguje. To samé platí i v tomto případě, proto se musí zemní práce provádět opravdu šetrně. 

Na výkopové práce navazuje celá řada činností

Až vykopete potřebně velkou díru, může dojít k dalším činnostem. Na výkopové práce toho navazuje opravdu mnoho. Proto před jejich započetím všechno řádně připravte. Připraveným štěstí přeje nebo ne? Pokud kopete jámu pro budoucí rodinný dům, postupujte na základě zpracované projektové dokumentace. Zahradu upravujeme až nakonec, stejně tak kopeme bazén až v poslední fázi. 

Obecně se výkopové práce na několik fází dělí. Nejdříve dojde k demolici původní stavby, pokud se na pozemku stará nemovitost nachází, poté dojde na zemní práce a s tím souvisí i výkopové práce. Třetím stádiem jsou hrubé terénní úpravy. 

Co všechno výkopové práce zahrnují?

Součástí výkopových prací jsou odkopy, výkopy, také průkopy nebo zásypy a obsypy. Pokud bychom měli zmínit to nejdůležitější, zmíníme výkopy, které se provádí zpravidla minibagrem. Ruční výkopové práce jsou dnes už spíše retro. Přistupuje se k nim maximálně v okamžiku, kdy je nutné dočistit provedený výkop. 

Výkopy se dále dělí na jámy, rýhy a také šachty. Jednotlivé výkopy se mohou různě kombinovat, ovšem vždy rozhodující slovo bude mít velikost nebo charakter dané stavby. Většinou převažují stavební rýhy, pokud dochází ke stavbě domu. Výjimečné nejsou ani stavební jámy.

Abyste vybudovali skutečně kvalitní základy vašemu příbytku či bazénu, povolejte na pomoc profesionály a nepouštějte se do práce sami. 

Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

Líbí se vám betonové ploty? Jsou výhodné a mají řadu předností

Když se vybírá ideální plot pro pozemek, většině lidí nejlépe pomůže inspirace. Je hezké...

Praha nabídne bezkonkurenční pracovní podmínky i benefity

Spousta mladých lidí se v posledních letech rozhoduje, že odchází ze svých menších regionů a...

Víte, kde hledat kvalitní úklidové služby v Praze?

Běžné domácnosti, velké společnosti, ale i třeba města nebo majitelé velkých bytových domů a...

Jaký nábytek volit do chodby

Vybrat vybavení do chodby, haly či předsíně bývá poměrně náročné, protože právě tyto prostory...