Pondělí, 24 ledna, 2022
novinky

Mýty spojené s dřevostavbami. Nevěřte všemu, co se povídá

- Reklama -bydlení

Mnoho lidí považuje zděný dům za jedinou možnou bezpečnou variantu. Moderní dřevostavby na klíč jsou už ale natolik pokročilé, že zděným budovám velmi dobře konkurují. Drží se jich však stále několik mýtů, které je třeba vyvrátit a uvést informace na pravou míru. S pokročilou technologií je totiž mnoho nedostatků minulostí. 

Udrží dřevo teplo?

Dřevěný dům dokáže perfektně dýchat. To ovšem neznamená, že nemá dobré izolační provedení. Stěny neabsorbují tolik tepla, jako je to v případě zděné varianty domu, proto se vzduch lépe a rychleji ohřeje a ve vaší domácnosti se udrží. 

Tepelná izolace je u dřevostavby zajištěna pomocí dalších doplňkových materiálů, a to nejen ve stěnách, ale také ve střeše a podlaze. Dům je díky tomu energeticky nenáročný a teplo udrží velmi dlouho. Pokud jste tedy slyšeli, že dřevostavby neudrží teplo, jedná se o mýtus. Naopak s pomocí takového domku můžete na teple výrazně ušetřit. 

Může dřevostavbu znehodnotit voda?

Taková informace je pravdivá. Co se ovšem považuje za mýtus, je tvrzení, že každá dřevostavba časem podlehne vlhkosti, i když je správně ošetřená. Pokud práci provedou profesionálové, budete svůj dům pravidelně udržovat, aktivně obývat a vytápět, vlhkost u vás nebude mít šanci. Není proto možné, aby se v takovém případě objevila plíseň nebo jiné nedostatky spojené s vlhkostí. 

Jak dřevostavby ohrožuje požár?

Obecně také panuje přesvědčení, že dřevostavby lépe podléhají zkáze, pokud dojde na požár. Ovšem i v tomto případě se jedná o mýtus, který je třeba vyvrátit. Dřevo je při konstrukci ošetřeno, aby při požáru vydrželo co nejdéle. Takový materiál proto dokáže teplu odolávat mnohem déle než některé běžné součásti konstrukce zděných domů. Stejně tak je tomu i v případě vlivu času. Zděné domy při správné péči dokážou vydržet stejně dlouho, jako zděné budovy, někdy i dokonce déle.

Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

Líbí se vám betonové ploty? Jsou výhodné a mají řadu předností

Když se vybírá ideální plot pro pozemek, většině lidí nejlépe pomůže inspirace. Je hezké...

Praha nabídne bezkonkurenční pracovní podmínky i benefity

Spousta mladých lidí se v posledních letech rozhoduje, že odchází ze svých menších regionů a...

Víte, kde hledat kvalitní úklidové služby v Praze?

Běžné domácnosti, velké společnosti, ale i třeba města nebo majitelé velkých bytových domů a...

Jaký nábytek volit do chodby

Vybrat vybavení do chodby, haly či předsíně bývá poměrně náročné, protože právě tyto prostory...