Pondělí, 24 ledna, 2022
novinky

Jak se chránit před zloději? Spolehlivě Vás ochrání kvalitní zamykací vložka

- Reklama -bydlení

Základem bezpečného domova jsou bezpečné vstupní dveře. Ke kvalitním bezpečnostním dveřím a zárubním neodmyslitelně patří také vhodné příslušenství. Nejdůležitějším prvkem je kvalitní zamykací vložka, protože právě tu se zloději nejčastěji pokoušejí překonat jako první.

Bezpečnostní vložky proti vloupání

Do všech vstupních dveří vždy patří bezpečnostní vložka, tedy vložka s certifikací 3. nebo 4. bezpečnostní třídy. 3. bezpečnostní třída je minimálním standardem, pokud jde o jakékoliv vchodové dveře – a to nejen hlavní vchod, ale například také zadní nebo boční vstup či průchod do domu z garáže. Zvláště v rizikových oblastech, nebo pokud chcete mít prostě jistotu, se vyplatí investovat do vložky s certifikací pro 4., tedy nejvyšší běžně používanou, bezpečnostní třídu vložek.

Bezpečnostní vložky s chráněné kartou

Pro použití u soukromých objektů, jako jsou rodinné domy, byty, chaty a podobně, je vždy vhodnější zvolit vložku s kartově chráněnými klíči. Součástí balení je pak bezpečnostní karta, která dokládá, že právě vy jste skutečně majitelem vložky. Pokud pak chcete vyrobit další klíč, musíte se nejdříve prokázat bezpečnostní kartou. Bez ní vám žádný klíčař není oprávněn klíč vyrobit a předejdete tak tomu, že si někdo neoprávněně pořídí kopii klíče od vaší domácnosti, aniž byste o tom věděli.

Druhy bezpečnostních klíčů

Kromě konstrukčních rozdílů se různé druhy vložek liší také typem klíče. Ten může být klasický zubový a nebo plochý, důlkový. Ačkoliv je po technické stránce odolnost těchto vložek podobná, vložky s důlkovými klíči jsou na trhu kratší dobu, jsou méně rozšířené a zloději tak s jejich překonáváním mají méně zkušeností. Další výhodou pro vás je, že důlkové klíče nemají žádné ostré zuby a netrhají tak kapsy.

Výběr dveřního kování

K bezpečnostní vložce je vždy nutné instalovat rovněž bezpečnostní dveřní kování. Od obyčejného kování je poznáte tak, že z vnější strany dveří nemá viditelné šrouby, díky čemuž jej nelze ze dveří snadno odstranit. Kování je dalším bezpečnostním prvkem, poskytuje totiž dodatečnou ochranu vložce před napadením a manipulací, zvláště pokud je vybaveno bezpečnostním překrytem, který kryje a chrání celé čelo vložky s výjimkou malého otvoru pro klíč.

Náš tip: bezpečnostní vložky a široký sortiment příslušenství a doplňků pro zabezpečení každých dveří najdete v e-shopu a prodejnách KLÍČOVÉHO CENTRA.

Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

Líbí se vám betonové ploty? Jsou výhodné a mají řadu předností

Když se vybírá ideální plot pro pozemek, většině lidí nejlépe pomůže inspirace. Je hezké...

Praha nabídne bezkonkurenční pracovní podmínky i benefity

Spousta mladých lidí se v posledních letech rozhoduje, že odchází ze svých menších regionů a...

Víte, kde hledat kvalitní úklidové služby v Praze?

Běžné domácnosti, velké společnosti, ale i třeba města nebo majitelé velkých bytových domů a...

Jaký nábytek volit do chodby

Vybrat vybavení do chodby, haly či předsíně bývá poměrně náročné, protože právě tyto prostory...