Pondělí, 24 ledna, 2022
novinky

Jak vymalovat dětský pokoj pro chlapce

- Reklama -bydlení

Přemýšlíte o výmalbě dětského pokojíčku pro kluky? Poradíme vám, které barvy se do chlapeckých pokojů hodí a které se dají snadno kombinovat s doplňky.

I do dětského pokoje pro kluky se hodí nejrůznější kombinace barev

Pro ty z vás, kteří přemýšlí nad výmalbou pokoje pro svého syna, určitě nedoporučujeme pouze modrou barvu. Ve vzorníku barev existuje celá škála jiných odstínů, které budou i malé kluky hodně bavit. Nechte přitom svého chlapce vybírat barvy, které se mu nejvíce líbí, a podle toho můžete začít pracovat.

Barvy vybírejte podle nábytku

Chlapecké pokoje bývají většinou zařízené oproti dívkám ve strohém stylu. Nejoblíbenější barevné kombinace nábytku je bílá, šedá a vzhled přírodního vzhledu. Například k  bílému nábytku snadno změníte barevnost. Námořnická modř je vhodná do pokoje s dostatkem denního světla. Pro nábytek v dekoru dřeva se bude skvěle hodit zelená.

Při výběru barev nezapomeňte na to, že děti si často hrají na zemi, proto je nutné barevné kombinace zdí správně zvolit s podlahovou krytinou. Ta by měla být teplá a příjemná na dotek. Víc než kde jinde se doporučuje zvolit právě do dětského pokoje barevnou podlahu. Světlá krytina místnost opticky zvětší a dosáhnete jí větší světelnosti. Tmavá je opakem. Prostor bude působit tmavším dojmem, zato dosáhnete pocitu luxusu.

Jaké barevné tóny vybrat?

Při výběru barevných tónů nezapomínejte na celkové umístění pokoje vůči světovým stranám. Obecně se doporučuje dítěti zvolit pokoj na východ nebo jiho-východ. Protože děti se budí brzy ráno, a tak je sluníčko pozve do nového dne. Západní sluníčko je bude lákat ven, což se rodičům nemusí líbit. Jižní strana bude dodávat do pokoje dostatek světla.

V dětském pokoji můžete volit tmavší odstíny. Slunce je totiž rozjasní. Barvy nanášíme s ohledem na okno a dveře. Tam kde je vstup do pokoje můžeme použít nejtmavší odstín. Na stěnu s oknem pak volíme bílou, případně krémový nebo světlý odstín, zbylé stěny odstupňujeme tak, abychom místnost opticky narovnávali, tedy z ní vytvářeli čtverec.

Při výběru barev berte v potaz věk dítěte. Předškolák bude vnímat barvy jinak, než dítě na prvním stupni ZŠ, kterému zase nemusí imponovat barvy navržené do pokoje pro teenagera. Zatímco úplně malé děti mohou mít svoje teritorium skutečně hodně barevné, dokonce i několik pestrých barev dohromady, čím je dítě starší, doporučuje se barvy tlumit. Zelená barva je uklidňující a doporučuje se pro děti na prvním stupni. Šedo-oranžová kombinace je vhodná pro chlapce v teenagerském věku.

Nechte vymalovat dětský pokoj profi malíři pokojů

Rozhodli jste se dát stěnám v dětském pokoji nový nátěr, ale přemýšlíte, jak malování pokojů zvládnete při pracovním vytížení? Přenechejte nám své starosti a objednejte si zkušené malíře pokojů. Naši malíři pokojů k vám přijedou v domluvený čas a pustí se do sestěhování nábytku

do středu místnosti. Následně nábytek pečlivě zakryjí fólií. Takto ochrání před nechtěným postříkáním radiátory, podlahy, okna i dveře. Poté se pustí do odstranění starých skob a háčků, opraví nedokonalosti a praskliny, nakonec zeď důkladně zbaví prachu a mastnoty a nakonec použije vhodnou penetraci. Až teprve po těchto úkonech přichází na řadu malování. Naši malíři pokojů dodají vašim stěnám zářivý vzhled!

Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

Líbí se vám betonové ploty? Jsou výhodné a mají řadu předností

Když se vybírá ideální plot pro pozemek, většině lidí nejlépe pomůže inspirace. Je hezké...

Praha nabídne bezkonkurenční pracovní podmínky i benefity

Spousta mladých lidí se v posledních letech rozhoduje, že odchází ze svých menších regionů a...

Víte, kde hledat kvalitní úklidové služby v Praze?

Běžné domácnosti, velké společnosti, ale i třeba města nebo majitelé velkých bytových domů a...

Jaký nábytek volit do chodby

Vybrat vybavení do chodby, haly či předsíně bývá poměrně náročné, protože právě tyto prostory...