Sobota, 3 prosince, 2022
novinky

Jaký je optimální objem filtrační konvice? Záleží na způsobu jejího použití

- Reklama -bydlení

Co se týče materiálu pro výrobu filtračních konvic, je k dispozici plast, sklo a nerez. S ohledem na cenu a jednoduchost použití lidé kupují nejčastěji plastové filtrační konvice. Jak je to ale s objemem filtračních konvic? Jaký je vhodný pro čtyřčlennou rodinu, jaký pro single domácnost a jaký objem filtrační konvice je ideální pro domácnost se dvěma lidmi? To záleží nejen na celkovém objemu konvice, ale také na objemu vody, kterou je schopna přefiltrovat. A ten je zase závislý na velikosti filtrační patrony. Jak spolu všechny tyto parametry souvisí? A který vám napoví, zda bude konvice vhodná právě pro vás?

Volba správného objemu

Objem vody přefiltrované filtrační konvicí není stejný jako objem samotné konvice. Obvykle jde o množství vody, které se vejde do konvice po odečtení objemu prostoru, který zabírá filtrační patrona. A ten vůbec nemusí být malý. Trochu zavádějící ale je, že v popisu filtračních konvic obvykle narazíte na údaj popisující celkový objem konvice, ne přefiltrované vody. Ten si musíte sami dopočítat.

Typický příklad pro přepočet

Narazili jste na krásnou konvici s objemem 2,5 l, kterou chcete koupit do vaší kanceláře a říkáte si, že pro 5 osob je akorát dostačující? Ale ouha. Objem přefiltrované vody také konvice může být klidně jen 1,5 l. To už je pro 5 osob poměrně málo a museli byste neustále běhat konvici doplňovat. Proto si při koupi konvice dejte opravdu práci a najděte si údaj o množství přefiltrované vody. Poměr celkového objemu konvice a objemu přefiltrované vody může být v závislosti na jejím tvaru a velikosti filtrační patrony různý. Neplatí tedy univerzální vzorec pro přepočet.

Jaký objem je ideální?

Z hlediska objemu konvice počítejte přibližně se ztrátou 0,5 až 1 litru na filtrační patronu. Budete-li přemýšlet nad tím, jak vybrat filtrační konvici pro čtyřčlennou rodinu, volte raději modely s celkovým objemem nad 3 litry. V tom případě totiž můžete počítat s tím, že budete mít alespoň 1,8 až 2 litry přefiltrované vody naráz. Pro dvoučlenné domácnosti bude dostačující filtrační konvice s objemem od 2 do 3 litrů, ze které lze získat najednou obvykle maximálně 1,5 l vody. Nejmenší filtrační konvice s objemem do 2 litrů jsou vhodné pro single domácnosti.

Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

Bleskový úklid i hodinové řádění musí být vždy pohodlné!

Někdy je zkrátka přímo úlevou zjistit, že některé věci můžete vyřešit hned bez zdlouhavého...

Hledáte náměty na dárky? Nechte si poradit a potěšte seniory i náctiletou mládež

Protože se blíží Vánoce, většina z nás už začala nakupovat vánoční dárky. Nic se ale...

Proč okna pravidelně udržovat?

Pro mnohé z nás je samozřejmostí, že okna dvakrát až třikrát do roka umyjeme,...

Komíny na celý život

Oheň se do domácností dostal již před dávnými časy. Poprvé jej lidé přinesli, aby...