Sobota, 3 prosince, 2022
novinky

Půl hodiny v domácnosti na úklid stačí

- Reklama -bydlení

Úklid je jedna z činností, kterou nepotřebujeme trávit dlouhé hodiny. Nenechte se ovlivnit a stále si jeďte svou. Stačí půl hodiny a je hotovo. Žádný jarní úklid, kterým zaberete celý víkend! Jak na to, abyste měli skvělé tempo?

Půl hodiny, víc nic

Pro jeden den si vždy vyčleňte půl hodinky, kterou pověnujete jedné jediné místnosti. Pouze takto krátký čas vám postačí, abyste vše vyřídili rychle a efektivně. A zvládnete všechno! Dokonale se budou lesknout stolové nohy, ale i topné těleso v místnosti. Vyleštíte LED zrcadla, ale i okna. Že se to za půl hodiny nedá stihnout? Omyl! Vezměte si stopky.

Začínáme v dobrém tempu

Pusťte si rychlou hudbu a vzhůru do práce! Máte pár chvil na to, abyste sundali záclony v dané místnosti a vložili je do pracího pytle. Zvolte nejnižší teplotu a šetrný program v pračce, a jede se na první metu. Poté omeťte strop i stěny v místnosti. Prachové částečky pomalu klesají, nyní bude dobrý čas na oprášení a ošetření nábytku. Hotovo? Výborně. Dejte si mytí okna, které v prostoru máte. Stačí voda s trochou octa a houbička na nádobí. Vše pak setřete stěrkou a rohy doleštěte. Hurá!

Rostliny, topné těleso, maličkosti

Jedeme dál! Přeneste květinu do koupelny a dopřejte jí omlazující vlažnou sprchu. Zbavte kytku odumřelých listů, zajistěte hnojení. Poté se věnujte mytí topného tělesa v místnosti. Ještě jsme na něco zapomněli? Ano, uložte do vzpomínkové krabice všechny maličkosti, které jen chytají prach ve vaší místnosti.

Finišujeme

A už se pomalu dostáváme ke konci našeho snažení. Vytíráme podlahu, na které se usadily nečistoty během našeho úklidu. Nyní je opět čistá. Vrátíme kytky na své místo, umyjeme parapet, pověsíme záclonu a mačkáme stopky.

Půlhodinka vám bude bohatě stačit. Ničím se příliš nezabývejte, udržujte tempo práce. Jarní úklid? Není třeba. Stačí chvilka.

Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

Bleskový úklid i hodinové řádění musí být vždy pohodlné!

Někdy je zkrátka přímo úlevou zjistit, že některé věci můžete vyřešit hned bez zdlouhavého...

Hledáte náměty na dárky? Nechte si poradit a potěšte seniory i náctiletou mládež

Protože se blíží Vánoce, většina z nás už začala nakupovat vánoční dárky. Nic se ale...

Proč okna pravidelně udržovat?

Pro mnohé z nás je samozřejmostí, že okna dvakrát až třikrát do roka umyjeme,...

Komíny na celý život

Oheň se do domácností dostal již před dávnými časy. Poprvé jej lidé přinesli, aby...