Pondělí, 24 ledna, 2022
novinky

Je čas na jarní úklid: nezapomeňte na hloubkové čištění koberců!

- Reklama -bydlení

Jarní měsíce svádějí k důkladnému úklidu nejen ve skříních, ale také všude po bytě. Při úklidu nesmíme zapomenout ani na koberce, které byly celou zimu vystavovány každodennímu používání. Jak vyčistit důkladně koberec tak, aby zpět získal svou barvu a vůni?

Koberce vyžadují pravidelnou péči

Kdo by si nechtěl užívat příjemnou měkkou chůzi po čistém koberci, který příjemně voní? Koberce jsou oblíbenou podlahovou krytinou. Setkáváme se s nimi všude. Jsou použity v kancelářích, na úřadech, v hotelích, restauracích. Koberce jsou nejen příjemné na dotek. Plní také akustickou funkci. Nabízejí příjemné teplo od nohou a celému interiéru propůjčují útulnou atmosféru. Koberce proto najdou široké uplatnění i v domácnostech. Obvykle je používáme v chodbách jako běhouny, u jídelních stolů, sedací soupravy nebo v herním koutku pro děti. Koberce jsou zkrátka nepostradatelné kusy, které pomohou opticky rozdělit interiér hned do několika zón, nabídnou komfort a pocit pohody.

Jenže čas od času je nutné i přes to, že koberec pravidelně vysáváte a zbavujete nejrůznějších skvrn účinnými čisticími prostředky, jednou za rok důkladně vyčistit a vydezinfikovat. Pokud jsou v domácnosti malé děti, alergici, astmatici nebo domácí mazlíčci, hloubkové čištění se doporučuje provádět třikrát až čtyřikrát do roka, v závislosti na míře ušpinění.

SAMSUNG

Běžné domácí koberce

Klasické koberce, které máme doma, lze poměrně snadno čistit mokrou metodou. V tomto případě stačí použít kvalitní tepovač. Nemusíte nutně investovat do výkonných strojů, které použijete jen několikrát v roce. Náš tým profíků vám vyčistí koberec do hloubky snadno a rychle. Výsledkem naší práce bude perfektně čistý koberec, zbavený všech nečistot, alergenů, bakterií a virů. Koberec bude po mokrém čištění krásně zářivý a příjemně voňavý.

Jak probíhá čištění mokrou metodou

Čištění koberců mokrou metodou je prováděno kvalitními stroji s použitím profesionálních čističů na koberce. Náš tým profesionálů zhodnotí na místě míru ušpinění vašeho koberce, použije vhodný čisticí prostředek a následně za pomoci vysokého tlaku vpraví vodu spolu se saponátem hluboko do vláken. Následně se voda opět vysaje do nádoby. Z koberce se účinně vysaje až 96% vody. Doba pro celkové uschnutí koberce je v závislosti na okolní vlhkosti vzduchu, teplotě a materiálu koberce odhadovaná na cca 3 hodiny.

Jak probíhá čištění suchou metodou

Suché čištění koberců provádíme pomocí kvalitních čisticích prostředků, které naneseme po celé ploše koberce a následně je přístroji zapravíme hluboko do vláken. Nakonec vše pečlivě vysajeme. Výhoda suchého čištění spočívá ve větší šetrnosti k nábytku, ve schopnosti dostat z koberce i různé parazity a v neposlední řadě také okamžitá použitelnost koberce po čištění.

Profesionální čištění perských koberců

Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

Líbí se vám betonové ploty? Jsou výhodné a mají řadu předností

Když se vybírá ideální plot pro pozemek, většině lidí nejlépe pomůže inspirace. Je hezké...

Praha nabídne bezkonkurenční pracovní podmínky i benefity

Spousta mladých lidí se v posledních letech rozhoduje, že odchází ze svých menších regionů a...

Víte, kde hledat kvalitní úklidové služby v Praze?

Běžné domácnosti, velké společnosti, ale i třeba města nebo majitelé velkých bytových domů a...

Jaký nábytek volit do chodby

Vybrat vybavení do chodby, haly či předsíně bývá poměrně náročné, protože právě tyto prostory...