Pondělí, 24 ledna, 2022
novinky

Vertikální zahrady a obchodní prostory

- Reklama -bydlení

Dopřejte vašim kancelářím zelenou stěnu neboli velmi oblíbenou vertikální zahradu, která vašemu interiéru ať už v kanceláři či doma dodá skutečné plíce. Vertikální zahrady z živých rostlin pro navození pocitu pohody a zvlhčení vzduchu v prostorech nadchne nejen vás ale i vaše klienty.

Co je to vertikální zahrada?

Každý z nás může vertikální zahrady znát pod jiným názvem neboť existuje mnoho názvů pro definici vertikálních zahrad jako je živá zahrada, živá stěna či zelená stěna. Vertikální zahrady neboli zelená stěny jsou umístěny na kolmé stěně, kde rostliny prosperují s osvětlením a minimálním množstvím substrátu. Vertikální zahrady je možné realizovat na jakékoliv kolmé stěně.

Proč si pořídit vertikální zahradu?

  • Vertikální zahrada prokazatelně snižuje koncentraci škodlivých látek a tím i čistí vzduch.
  • Živé rostliny navodí pocit pohody.
  • Zvlhčují vzduch ve vytápěných prostorech.
  • Absorbuje hluk mezi kancelářemi.
  • Působí na člověka esteticky v místnosti i zvenčí.
  • Minimální nároky na údržbu.

Osvěžte svůj interiér i exteriér netradiční dekorací v podobě vertikální zahrady, ať už se rozhodnete pro rostlinný doplněk do kanceláře či obývacího pokoje. Vertikální zahrady jsou vyráběny z jednotlivých panelů, ve kterých jsou rostliny, hmoty, osvětlení a zavlažování připevněny. Zelené stěny lze rozdělit podle typu růstového média, kterými jsou sypké hmoty, rohože nebo systémy složené z hliníkových kazet. Tyto úpravy jsou velmi drahé při zhotovení ale i při její údržbě jako je zálivka, hnojení a různé opravy.

Vertikální zahrady a jejich vliv na ovzduší

Existuje spousta úvah hodnotící vertikální zahrady jako aktivní zelené stěny obytných budov, které aktivně vedou nebo zesilují proudění vzduchu přes rostliny a jejich kořeny.

Na co si dát pozor při výběru rostlin?

Vertikální zahrady mají neskutečné množství variant, který si každý může vytvořit podle svých požadavků a přání. Cena se odvíjí od kvality použitých rostlin a doplňků jako je zavlažovací systém nebo osvětlení. Náklady na produkty z asijské produkce bývají na pořízení nižší, kvalitní rostliny pak mají propracovanější vzhled a jsou při pohledu na ně nerozeznatelné od těch živých.

Vertikální zahrady jsou vhodným řešením pro interiérové a exteriérové prostory, hodí se především do kanceláří, restaurací či lázní, jsou oblíbené například i u provozovatelů wellness studií, fitness a obchodních centrech. Zkrátka se hodí všude, kde člověk vyžaduje moderní vzhled ale i harmonický pohled na zeleň. Vertikální zahrady patří v dnešní době mezi velmi poptávané rostlinné doplňky nejen pro vaše potěšení ale i pro potěšení vašich klientů. Živé stěny z rostlin jsou moderním designovým prvkem, který vaše prostory oživí.

Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

Líbí se vám betonové ploty? Jsou výhodné a mají řadu předností

Když se vybírá ideální plot pro pozemek, většině lidí nejlépe pomůže inspirace. Je hezké...

Praha nabídne bezkonkurenční pracovní podmínky i benefity

Spousta mladých lidí se v posledních letech rozhoduje, že odchází ze svých menších regionů a...

Víte, kde hledat kvalitní úklidové služby v Praze?

Běžné domácnosti, velké společnosti, ale i třeba města nebo majitelé velkých bytových domů a...

Jaký nábytek volit do chodby

Vybrat vybavení do chodby, haly či předsíně bývá poměrně náročné, protože právě tyto prostory...