Pondělí, 24 ledna, 2022
novinky

Údržba kamenného plotu: zbavte kámen mechů pomocí pískování

- Reklama -bydlení

Kámen je nádherný přírodní materiál a při správné péči vydrží navěky. Jsou místa, která si o kamenný plot doslova říkají a žádný jiný materiál kámen nenahradí tak esteticky a prakticky. Máte doma kamenný plot? Zbavte ho mechu a nánosů pomocí pískování.

Kamenný plot a jeho pravidelná údržba

Oplocení pozemku zdaleka neslouží k vytyčení jeho hranic a zamezení přístupu nežádoucích hostů. Ploty v dnešní době představují nejlepší příležitost, jak dům a zahradu povznést na novou úroveň, vnést do zahrady nezaměnitelnou atmosféru a jak podtrhnout celkový vzhled nemovitosti. Kamenné ploty byly, jsou a budou nejoblíbenějšími. Nevyžadují téměř žádnou péči. Jejich údržba je poměrně rychlá. Těší se velké oblibě, protože právě kamenné ploty jsou jedny z nejoriginálnějších. Aby byl právě váš kamenný plot v ulici nejkrásnější, pak o něj musíte pravidelně pečovat.

Zbavením nežádoucích mechů, lišejníků, mastnoty, sazí a ostatních nánosů, bude váš plot zářit jako nový. Pro čištění kamene doporučujeme použít metodu pískování. Ta odstraní nánosy i z těžko přístupných míst. Písek tryskáním pronikne do nejmenších spár a díky tomu bude kámen i pojivový materiál zbaven všech nedokonalostí rychle a efektivně. Kámen po účinné metodě pískování odkryje svou přirozenou krásu a vy se budete moci pyšnit nejhezčím plotem v okolí.

Co je metoda pískování kamene?

Pískování kamene (tryskání kamene) je velmi účinná a nejšetrnější metoda čištění kamene do hloubky, aniž by se narušila struktura kamene nebo pojivového materiálu. Pískování lze provést na všechny druhy kamene, dokonce i na umělý kámen nebo zděné zídky. Pískování je prováděno pod vysokým tlakem, kdy tryskáním písek odstraní i hluboko usazenou mastnotu, hlínu, mech, lišejník a další nánosy. Pískováním docílíme vysoké úrovně čištění všech materiálů. Naše firma Barmakolor se specializuje na tryskání a pískování všech typů materiálů. Pro každý typ materiálu je nutné zvolit vhodnou technologii, aby byl efekt co nejlepší. Pískování provádíme v interiéru i exteriéru. K této metodě hloubkového čištění materiálů používáme kvalitní stroje s vysokoúčinným odsáváním.

Pískování doplňků ke kamenným plotům

Kamenné ploty jsou často kombinovány s dalšími materiály, jako je kov, dřevo, beton nebo třeba hlína, ze které jsou vyrobené nejrůznější okrasné sochy, šambrány apod. Všechny tyto materiály lze očistit šetrnou formou pískováním tak, aby byly opět jako nové. Provedeme údržbu kamenného plotu i jeho ostatních částí. Nemusíte si plánovat dovolenou pro údržbu kamenné plotu a jeho doplňků. Obraťte se na nás a my propůjčíme vašemu plotu opět nový vzhled. Metoda pískování je rychlá, efektivní a dlouhodobá. Ušetříme vám mnoho času i financí.

Oživení kamene v zahradě

Zahrada je místo, kde je kámen používán ve velkém. Zvláště v dřívějších dobách byl kámen cenově dostupný, a proto je dodnes významným stavebním prvkem v zahradní architektuře. Kamenné ploty, zídky a terasy, slouží desítky let a bývají krásným doplňkem zahrady. I kámen však vyžaduje čas od času údržbu, aby mu byl navrácen jeho nezaměnitelný vzhled. Naši specialisté z Barmakolor u vás provedou čištění celého kamenného plotu, terasu a dalších požadovaných částí. Po opískování vynikne struktura kamene i jeho původní barva.

Míchání barev pro kovové a dřevěné dílce

Pokud je váš plot opatřen plotovými dílci ze dřeva nebo kovu, doporučujeme provést opískování i těchto částí. Následně provedeme nanesení barvy pomocí kvalitních malířských pomůcek nebo pomocí pistole. Barvy vám dokážeme v našem studiu namíchat přesně podle vašich potřeb. Jsme specialisté na míchání barev pro různé typy materiálů.

Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

Líbí se vám betonové ploty? Jsou výhodné a mají řadu předností

Když se vybírá ideální plot pro pozemek, většině lidí nejlépe pomůže inspirace. Je hezké...

Praha nabídne bezkonkurenční pracovní podmínky i benefity

Spousta mladých lidí se v posledních letech rozhoduje, že odchází ze svých menších regionů a...

Víte, kde hledat kvalitní úklidové služby v Praze?

Běžné domácnosti, velké společnosti, ale i třeba města nebo majitelé velkých bytových domů a...

Jaký nábytek volit do chodby

Vybrat vybavení do chodby, haly či předsíně bývá poměrně náročné, protože právě tyto prostory...