Pondělí, 24 ledna, 2022
novinky

Podnikáte? Svěřte své účetnictví do rukou zkušených

- Reklama -bydlení

Kdy je dobré svěřit své účetnictví do rukou profesionálů? Pokud podnikáte, nemusíte se pravidelně zdokonalovat v zákoně o účetnictví. Stačí, když si na pomoc přizvete profi účetní.

Účetní pro malé i velké firmy

Nezáleží na tom, jestli jste drobný živnostník nebo velká firma. Jedno máte společné. Každoročně musíte podat daňové přiznání, které musí být zhotoveno včas, správně a podle pravdivých informací. K tomu je zapotřebí znalost účetního zákona.

Jestliže podnikáte, vaší povinností je odvádět státu hned několik daní jako je například daň z přidané hodnoty, daň z příjmu a zdravotní a sociální pojištění. Povinností každého, kdo podniká, je si daně spočítat sám. Státu náleží pouze role kontrolní. Nenechte si ujít nejrůznější úlevy na dani. Naše účetní vás upozorní, na co máte jako podnikatelé nárok, co naopak musíte odvést a jaké přiznání podat.

Vedení účetnictví na vlastní pěst nebo od profesionálů

Účetnictví, vedení účetnictví a zpracování účetnictví stojí mnoho času. Jestliže si jako podnikatel vedete účetnictví sami, musíte evidovat přijaté faktury, vystavovat vydané faktury, tisknout daňové přiznání a další a samozřejmě si musí pořídit účetní program, který stojí nemalé peníze a mohou strávit mnoho času, aby se v účetním programu naučili pracovat. Dále si také sami musíte hlídat termíny, které jsou pro jednotlivé daně ze zákona stanoveny.

Přenechejte odpovědnost na účetní firmě

Pokud jste podnikatel, pak máte plnou odpovědnost a chyby ve svém účetnictví a pokud finanční úřad chyby nalezne, tak musíte jako podnikatel chybu odstranit a v mnoha případech jste postiženi finančních pokutou a ta se může vyšplhat do velkých částek.

Pokud se chcete vyhnout podobným scénářům, doporučujeme najmout profesionální externí účetní firmu, která bude vaše účetnictví spravovat. V takovém případě zcela eliminujete pravděpodobnost chyb ve svém účetnictví a v případě, že se chyba stane, tak pokutu udělenou finančním úřadem bude platit účetní firma Samozřejmě, že externí účetní firmě platíte za její služby, ale nemusíte se o vedení účetnictví starat. Obraťte se na naše profi účetní a nechce si zhotovit daňové přiznání nebo si nechte vést odborně své účetnictví on-line.

Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

Líbí se vám betonové ploty? Jsou výhodné a mají řadu předností

Když se vybírá ideální plot pro pozemek, většině lidí nejlépe pomůže inspirace. Je hezké...

Praha nabídne bezkonkurenční pracovní podmínky i benefity

Spousta mladých lidí se v posledních letech rozhoduje, že odchází ze svých menších regionů a...

Víte, kde hledat kvalitní úklidové služby v Praze?

Běžné domácnosti, velké společnosti, ale i třeba města nebo majitelé velkých bytových domů a...

Jaký nábytek volit do chodby

Vybrat vybavení do chodby, haly či předsíně bývá poměrně náročné, protože právě tyto prostory...