Pondělí, 24 ledna, 2022
novinky

Rolety den a noc do stropu se stávají designerským hitem moderních interiérů!

- Reklama -bydlení

Oblíbenost rolet a žaluzií se v posledních letech bez jakékoliv nadsázky ohromně zvedla. Možná je to tím, že si lidé stále více hlídají a váží svého soukromí. A možná také tím, že některé druhy rolet dokáží vedle svého užitku fungovat i jako velice kvalitní designový prvek do domácnosti. Dnes se podíváme přímo na rolety den a noc do stropu a důvody proč jsou tak oblíbené.

Rolety den a noc mají výborné tlumící vlastnosti

Princip rolety den a noc je vlastně velice jednoduchý. Jedná se většinou o látkové rolety, které jsou provedeny ve dvojí průsvitnosti. Jedna sada pruhů víceméně propouští světlo bez jakéhokoliv odporu a jsou u něj minimální ztráty. Ta druhá potom naopak světlo nepropouští téměř vůbec.

Na roletě jsou tyto pruhy střídavě instalovány, což jim dává právě ty výborné vlastnosti, kterými se spousta dalších druhů rolet chlubit rozhodně nemůže. Při vytahování a stahování rolety máte možnost jejich překrývání korigovat. To ústí v dobrou práci se světlem a tím pádem dokonalé nastavení prostředí v místnosti.

Složitější instalaci rolety den a noc do stropu oplatí maximální kvalitou

Rolety den a noc do stropu jsou komplikovanější variantou tohoto zatemňovacího systému. Vyrábí se totiž také v několika variantách, které jsou dělány čistě na úchyt na okno. Bez potřeby lepení, nebo vrtání.

Jenže právě vrtání rolety do stropu dává jejím kvalitám nový rozměr. Roleta díky tomu opravdu dokonale dokáže zakrýt každý centimetr prostoru kolem okna, kde by mohly jinak procházet netlumené sluneční paprsky. To hlavní je ale vzhledová stránka. Výklenek okna, který je vyplněný roletou den a noc do stropu je dokonalým oživením interiéru. Oproti ostatním druhům rolet působí velice elegantně a při správné kombinaci se zbytkem vybavení v místnosti je opravdovým oživením.

Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

Líbí se vám betonové ploty? Jsou výhodné a mají řadu předností

Když se vybírá ideální plot pro pozemek, většině lidí nejlépe pomůže inspirace. Je hezké...

Praha nabídne bezkonkurenční pracovní podmínky i benefity

Spousta mladých lidí se v posledních letech rozhoduje, že odchází ze svých menších regionů a...

Víte, kde hledat kvalitní úklidové služby v Praze?

Běžné domácnosti, velké společnosti, ale i třeba města nebo majitelé velkých bytových domů a...

Jaký nábytek volit do chodby

Vybrat vybavení do chodby, haly či předsíně bývá poměrně náročné, protože právě tyto prostory...