Pondělí, 24 ledna, 2022
novinky

Tradiční sedačka Chesterfield, aneb gentlemanská tradice přetrvávající do dnes

- Reklama -bydlení

Dokonce také v oblasti nábytku najdete trendy podobné módní vlně, které jsou nadčasové a i přes měnící se svět dokáží přetrvávat celé desítky a stovky let. Jedním z příkladů takové tradice jsou i tradiční sedačky Chesterfield, které se dochovávají z dob pravých gentlemanů. Víte o jaké sedačky se vlastně jedná?

Tradice s původem v Anglii

Rozhodně není žádným překvapením, že něco spojené s gentlemanstvím a životem na vysoké noze, vzniklo právě na Britských ostrovech. Konec konců jsou kolébkou moderní etiky a společenského chování v západní i centrální Evropě, kam spadáme.

Angličané vedle toho, že jsou velice konzervativní, si také potrpí na dokonalý vzhled a nechtějí si jej nechat ničím kazit. Časem tak došlo na otázku u mužů, jak si užít společného posezení, ale neodcházet z něj se zmačkaným elegantním oblekem. A výsledkem je dámy a pánové tradiční sedačka Chesterfield.

Tradiční sedačka Chesterfield a její ikonický vzhled

A oproti spoustě různých druhů nábytku si tuhle sedačku rozhodně jen tak jednoduše nespletete. Ikonický vzhled je známý celému světu, a ačkoliv spousta lidí nezná její pravý název, tak ji pozná na první pohled.

Asi nejnápadnější věcí jsou většinou kovové piny, které jsou v organizované mřížce umístěny na opěrátku. Fungují jako estetický prvek a zároveň neustále napínají kožený materiál na opěrátku. Opěrátko vůči sedátku je téměř v pravém úhlu, což dává možnost i přes pohodlné uvolnění udržet majestátné a stabilní držení těla. Barva sedačky je nejčastěji v tmavě hnědé.

Jak je na tom tradiční sedačka Chesterfield dnes?

Dnes už to jsou minimálně desítky let, co se tato ikonická sedačka vyrábí. I přesto ale zůstává nadčasovou a spousta lidí s moderním designem domácnosti si ji ráda kupuje. Vedle svého vzhledu je doopravdy velice pohodlná pro příjemné posezení a navíc její šetrnost k oblekům opravdu funguje!

Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

Líbí se vám betonové ploty? Jsou výhodné a mají řadu předností

Když se vybírá ideální plot pro pozemek, většině lidí nejlépe pomůže inspirace. Je hezké...

Praha nabídne bezkonkurenční pracovní podmínky i benefity

Spousta mladých lidí se v posledních letech rozhoduje, že odchází ze svých menších regionů a...

Víte, kde hledat kvalitní úklidové služby v Praze?

Běžné domácnosti, velké společnosti, ale i třeba města nebo majitelé velkých bytových domů a...

Jaký nábytek volit do chodby

Vybrat vybavení do chodby, haly či předsíně bývá poměrně náročné, protože právě tyto prostory...