Pondělí, 24 ledna, 2022
novinky

Výhody a nevýhody srubu na klíč

- Reklama -bydlení

Přemýšlíte nad tím, zda dřevěný domeček bude pro vás to pravé ořechové? Dřevěné sruby na klíč jsou v dnešní době velmi poptávanou formou bydlení především mezi mladými. Jsou řešením, jak co nejrychleji mít postaveno bydlení, ale zároveň jeho výhody jako je dlouhá životnost nebo zdravé vnitřní prostředí, které srub nabízí.

Rozdíl mezi srubovým domem na klíč a roubenkou?

Mezi srubem na klíč a roubenkou jde o rozdíl, kterého si každý všimne okamžitě. Srubové domy na klíč jsou z kulatin a roubenky naopak z trámů. Roubenka je historicky starší a srubový dům je jejím mladším bratrem.

Srubové domy na klíč

Sruby patří v dnešní době mezi populární a velmi oblíbené stavby, a to hlavně kvůli svému vzhledu ale i jeho vlastnostem. Dnešní sruby nevypadají vůbec zastarale, takže pokud chcete, lze postavit i velmi moderní srub na klíč s namakaným designem. Jedním z důvodu, proč si lidé pořizují dřevěné sruby na klíč je jejich moderní vzhled, a patří tak k největší výhodě srubových domů. 

Výhody bod po bodu

  • Velmi nízkoenergetické bydlení

Sruby na klíč jsou stavěny pouze z přírodního materiálu a tím je dřevo, které se pyšní skvělými izolačními vlastnostmi. Nízkoenergetická úspora srubu na klíč vede k vyšší úspoře za vytápění, a tedy i k nižší energetické náročnosti příbytku. Izolace, která je aplikována na dřevěné sruby na klíč je velmi podobná polystyrenu či minerální vlně. Díky těmto materiálům jako je konopí, len či vlna bude vaše dřevěná stavba lépe dýchat.

  • Dlouhá živostnost

Toužíte po dřevěné stavbě, který bude sloužit nejen vám ale i vašim dětem a vnoučatům? Srubové domy jsou jasným favoritem v jejich životnosti a dosahují až tří stovek let.

  • Výstavba po celý rok

Ať už se rozhodnete pro výstavbu na jaře, v létě či zimě, mezi další výhodu patří i to, že srub na klíč lze postavit i v dešti. Sruby na klíč se dokonce v těchto měsících staví lépe, jelikož dřevo v zimě nepracuje tak jako v letním období a tím je výrazně kratší a rychlejší dokončení stavby. Povrchová teplota dřeva je oproti zděným stavbám větší, a proto stačí celý dům vytápět na méně stupňů.

Další výhodou dřevěných staveb je také rychlost stavby, který je výrazně kratší než u domu zděného. Povrchová teplota dřeva je oproti zděným stavbám větší, a proto stačí celý dům vytápět na méně stupňů.

Nevýhody srubových domů

Všichni víme, že každá stavba má své výhody i nevýhody, bohužel mezi ně patří i sruby na klíč. První a zásadní nevýhodou je v tom, že pokud dům postavíte, musíte mít i dobře naplánováno, kde budou zásuvky. Sruby na klíč jsou z kulatin a nová zásuvka by se přidávala velmi těžko tak samo i různé rozvody. Pokud tedy chcete v domě něco, co bude ke zdi přišroubované, myslete i na tyto problémy.

Nejnovější články

PR článek

Další články z rubriky

Líbí se vám betonové ploty? Jsou výhodné a mají řadu předností

Když se vybírá ideální plot pro pozemek, většině lidí nejlépe pomůže inspirace. Je hezké...

Praha nabídne bezkonkurenční pracovní podmínky i benefity

Spousta mladých lidí se v posledních letech rozhoduje, že odchází ze svých menších regionů a...

Víte, kde hledat kvalitní úklidové služby v Praze?

Běžné domácnosti, velké společnosti, ale i třeba města nebo majitelé velkých bytových domů a...

Jaký nábytek volit do chodby

Vybrat vybavení do chodby, haly či předsíně bývá poměrně náročné, protože právě tyto prostory...